Yerli aşı emek harcamaları tüm hızıyla sürüyor. Aşamalar başarıyla aşama kaydediyor. Faz-2’de gönüllülere yönelik ilk doz uygulama tamamlandı.

Yerli aşı çalışmasının adresi Erciyes Üniversitesi inaktif aşı adayının Faz-2 uygulamasında 1’inci doz aşılama 10 Şubat’ta yapılmaya başlandı.


YAN ETKİ GÖRÜLMEDİ

Gönüllülere meydana getirilen aşıda negatif bir bulguya rastlanmadı, herhangi bir yan tesir görülmedi. Nisan ayı sonunda Faz-3 çalışmalarına geçilmesi planlanıyor.

2. FAZ ÇALIŞMALARINDA İLK DOZ YAPILMIŞTI

Erciyes Üniversitesi Aşı Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (ERAGEM) COVID-19’a karşı geliştirilen ve Sıhhat Bakanlığı ile Türkiye Sıhhat Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) tarafınca desteklenen inaktif aşı adayının Faz-2 emek harcamaları kapsamında ilk dozu Erciyes Üniversitesi İyi Klinik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde (İKUM) bir gönüllüye uygulanmıştı.

Yerli koronavirüs aşı çalışmasında sona yaklaşıldı

TÜRKİYE’DE AŞILANANLARIN SAYISI ARTIYOR

Koronavirüs tebirleri kapsamında uygulanan aşılarda bugüne dek 6,5 milyon şahıs aşı yaptırdı. Bunlardan 1 milyon 45 bini ikinci doz aşılamayı da tamamladı.

Aşı çalışmasının tüm hızıyla devam etmiş olduğu Türkiye’de en fazla aşılanan il İstanbul oldu. Ortalama 1 milyon 61 bin şahıs koronavirüs aşısını yaptırdı.

Yerli koronavirüs aşısının Faz-2 çalışmalarında ilk sonuçlar umut verdi
Yerli koronavirüs aşısının Faz-2 çalışmalarında ilk sonuçlar umut verdi
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here