Saat 11.20 sıralarında Beyoğlu Karaköy İskelesi mevkiinde edinilen bilgiye gore, bir yunus karaya sürüklendi. Yunusun hareketsiz şekilde durduğu fark eden vatandaşlar durumu, İstanbul Çevre Yönetimi Endüstri ve Tecim A.Ş. (İSTAÇ) yetkililerine bildirdi.

GÖZÜNÜN YANINDA KURŞUN DELİĞİ VAR

Vaka yerine gelen İSTAÇ ekipleri, yunusun tekneye çıkarıp götürdü. Meydana getirilen ilk araştırmalarda yunusun gözünün derhal tarafındaki kurşun deliği olduğu tespit edildi. Ek olarak yunusun kuyruğunda da ağ izleri olduğu belirlendi. Vaka ile ilgili araştırma devam ediyor.


Son Dakika | Beyoğlu'nda ölü yunus karaya vurdu

“KANLAR İÇERİSİNDEYDİ”

Balığı çıkaranlardan kabul edilen Aziz Yeniyapı, “Balık tutuyorduk, sabahtan beri buradaydık. Denizde yunusu gördük, arkadaşlarla beraber çekip çıkardık. Kafasında kurşun izi vardı, kanlar içerisindeydi. Müdahale için ekipleri aradık fakat bir saat sonrasında, oldukca geç, geldiler. Pervane izi de var ağa da takılmış, herhalde ağdayken parçalamasın diye balıkçılar kurşun da sıkmış. Direkt buraya doğru sürüklendi. Dost suya indi, ben de ona yardım ettim, birkaç şahıs daha yardım etti ve çıkardık” dedi.

Son Dakika | Beyoğlu'nda ölü yunus karaya vurdu

“HAYVANI VURA VURA YORMUŞLAR”

Ölen yunus balığını İSTAÇ ekiplerinin götürdüğünü söyleyen Emrah Fındıklı ise, “Büyük olasılıkla ağlara takılmış, kuyruğundan ve bir yerinden daha yara almış. Sanırım tekneye çekip hayvanı vura vura yormuşlar. Son olarak İSTAÇ ekibinin çöp teknesine koyup götürdüler. Gözlerinden falan kan geliyordu hayvanın, alıp götürdüler” ifadelerini kullandı.

Yer Karaköy! Kanlar içerisinde karaya vuran yunus, ekipleri harekete geçirdi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here