Van’ın Başkale ilçesinde sıhhat ekipleri, sıkıntılı kış şartlarına karşın en ücra mahallelere giderek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı çalışmalarına devam ediyor.

İlçe Sıhhat Müdürlüğünde görevli tabip, hemşire, anestezi teknikeri ve destek personelden oluşturulan aşı ekibi, Türkiye-İran sınır hattında yer edinen 69 kırsal mahalle ve 66 mezrada yaşayan vatandaşların aşılarını yapmak için tek tek evlerine gidiyor.


Kar kalınlığının 50 santimetreye ulaşmış olduğu bölgelere sıkıntılı yolculuğun arkasından giden takımlar, sırası gelenlerin aşılarını yapıyor.

İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Umut Söylemez, karlı yolları aşıp, engebeli yollarda yürüyerek koronavirüs aşılarını yapacakları vatandaşların evlerine ulaştıklarını söylemiş oldu.

2400 rakımlı Yavuzlar Mahallesi’nde yaşayan Salih Akkaya da soğuk ve zor şartlarda evine gelip aşısını meydana getiren ekiplere teşekkür etti.

Demir, “Tanrı sizlere dert vermesin. Buraya kadar gelip aşımı yaptılar. Fazlaca memnun oldum. Tanrı razı olsun. Devletimiz var olsun.” diye konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Zafer Tayfur
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here