VakıfBank, geçen senenin sonu itibarıyla 699 milyar lira etken büyüklüğe yükselerek Türkiye‘nin en büyük ikinci bankası konumuna ulaştı.

Bankadan meydana getirilen açıklamaya nazaran, VakıfBank, 2020’de elde etmiş olduğu finansal sonuçlarının peşinden yeni bir başarıya daha imza attı.


Geçen senenin sonu itibarıyla gerçek ekonomiye 523 milyar TL katkı elde eden VakıfBank, aktiflerini de 699 milyar liraya yükselterek etken büyüklükte bir sıra terfi etti ve ikincilik koltuğuna oturdu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, bankada vazife meydana getiren her bir çalışanın devamlı olduğu şeklinde bilhassa salgın sürecinde de büyük özveri gösterdiğini belirterek, “66 senedir olduğu şeklinde 2020’de müşterilerimizin daima yanında durduk. İhtiyaçlarını öngörerek hem finansal hem de toplumsal çözümler ürettik.” ifadelerini kullandı.

VakıfBank’ın Türkiye’nin aktiflerine nazaran en büyük ikinci bankası konumuna ulaşmasının yalnızca finansal bir netice olarak görülmemesi gerektiğine işaret eden Üstünsalih, “Bankamız, ülkemiz ekonomik istikrarını korumak ve gereksinim duydukları her anda müşterilerimizin yanında olabilmek adına bu süreçte büyük özveri göstermiştir. Müşterilerimizin takdiriyle de bulunmuş olduğu konumu yükselterek ikinci sıraya oturmuştur. Bu, yalnızca finansal bir netice değil, VakıfBank’ın her alanda ülkesinin ve milletinin yanında bulunduğunun sağlam bir göstergesidir.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

“Bu başarıyı ülkemizin de bizi takdir etmiş olduğu yönünde okuyoruz”

Abdi Serdar Üstünsalih, bankacılık sektörünün sayılarla okunuyor olsa da arka planda başka çarkların da işlediğini belirterek, şunları kaydetti:

“Teknolojiyi takip edecek, en süratli şekilde uygulamaya alacaksınız. Yalnızca mahalli piyasalardan değil, internasyonal piyasalardan kaynak sağlayacaksınız. Alan kişi alışkanlıklarını izleyecek, onları dinleyecek, onlar talep etmeden uygun çözümler sunacaksınız. Şu demek oluyor ki daima bir adım önde olacaksınız. Ülkenize, sektörünüze yalnızca rakamsal katkı değil, kurumsal toplumsal katkı da sunacaksınız. VakıfBank olarak biz gerek spor kulübümüz gerek kültür yayınlarımız gerekse bu ülkenin hususi çocuklarına sağladığımız desteklerle elde ettiğimiz bu ikinciliği rakamsal bir sonuçtan daha fazlası, ülkemizin de bizi takdir etmiş olduğu yönünde okuyoruz.”

VakıfBank Spor Kulübü Hanım Voleybol Ekibi’nın 35 senedir başarılarla dolu bir tarihe imza attığını aktaran Üstünsalih, kız çocuklarına destek olmayı en büyük sorumlulukları olarak gördüklerini bildirdi.

Türkiye’nin dört bir tarafında düşsel voleybol olan kızlara olanak tanıdıklarını belirten Üstünsalih, “Onları okullarımızda, altyapımızda yetiştiriyoruz. Onlar da dünya, Avrupa şampiyonu olarak adlarını Guinness rekorlarına yazdırarak bizleri onurlandırıyor. Bu yalnızca VakıfBank’ın değil, Türk hanımının büyük başarısıdır.” ifadelerini kullandı.

“Türk kültür yaşamına büyük katkı”

VakıfBank Genel Müdürü Üstünsalih, VakıfBank Kültür Yayınları ile bugüne dek 85 kıymetli kitabı okurla buluşturduklarını, üstlendikleri sorumlulukla kültür yayıncılığına da ellerinden gelen katkıyı sağlamaya çalıştıklarını aktardı.

VakıfBank Kültür Yayınları ile yalnız 2020’de 50 kitabı okurlarla buluşturduklarını bildiren Üstünsalih, aldıkları geri dönüşlerin bu aşamada da bir ihtiyaca çözüm olduklarını gösterdiğini kaydetti.

“VakıfBank olarak hususi evlatlarımızın hayaline ortak oluyoruz”

Abdi Serdar Üstünsalih, Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB) ile 2017’den bu yana 81 ilde hususi evlatların eğitimine katkı sunduklarına anımsatarak, şu detayları verdi:

“Türkiye’nin geleceği için geleceğimiz olan evlatlarımızın hayallerine ortak oluyoruz. MEB ile bugüne dek 39 tane mekatronik ve akıl oyunları atölyesi ile 15 tane suni zeka atölyesini okullarımızla buluşturduk. Ek olarak, 170’in üstünde bilişim teknolojileri laboratuvarını da hayata geçirdik. Bu atölyelerimiz yardımıyla de ortalama 30 bin çocuğumuza dokunduk.”

Üstünsalih, yalnızca bankacılıkta değil, öteki alanlarda gösterdikleri faaliyetler ve desteklerle hem ülkenin hem de müşterilerin yanında olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Uğur Aslanhan
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here