Milli basketbolcu Alperen Şengün: Avrupa Şampiyonası'nı kazanabiliriz

A Ulusal Adam Basketbol Ekibi’nın FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde İsveç’i 88-80 yendiği maçta 24 sayı ve 12 ribauntluk performansıyla dikkatleri üstüne çeken, Beşiktaş Icrypex forması giyen ulusal basketbolcu Alperen Şengün, Internasyonal Basketbol Federasyonu’nun (FIBA) web sitesinde açıklamalarda bulunmuş oldu.

“İSVEÇ MAÇI, SANKİ BENİM İÇİN YAPILMŞITI”

18 yaşındaki ulusal basketbolcu, galibiyetten kıvanç duyduğunu belirterek, “İsveç maçı sanki benim için yapılmış bir maçtı. Rakibimiz çember altında fazlaca kuvvetli değildi ve ben de verimli oynadım. Hala daha iyi olabileceğimi ve savunmaya daha çok katkıda bulunabileceğimi düşünüyorum. Elimden gelenin en iyisini yaptım ve benim için genel olarak iyi bir oyundu.” ifadelerini kullandı.

“BELKİ KUPAYI BİLE KAZANIRIZ”

Elemelerde fazlaca şey öğrendiklerini kaydeden Alperen, “Avrupa Şampiyonası’na NBA’deki oyuncularımız da gelecek, birçok iyi oyuncu seçeneğimiz olacak. Takımımızın daha kuvvetli ve daha deneyimli olacağını düşünüyorum. Elemelerde kendimizi ekip olarak gösteremedik sadece Avrupa Şampiyonası’na hazır olacağız, bir ihtimal kupayı bile kazanırız.” yorumunu yapmış oldu.

Milli basketbolcu Alperen Şengün: Avrupa Şampiyonası nı kazanabiliriz #1

“UMARIM GENÇLERE İYİ ÖRNEK OLURUZ”

Ulusal takımda Beşiktaş Icrypex’ten ekip arkadaşları Şehmus Hazer ve Furkan Haltalı ile birlikte oynadığını hatırlatan Alperen, “Pek fazlaca genç oyuncu bu şekilde bir şansı yakalayamaz. Bizim için bir lütuf benzer biçimde. Sıkı çalışmanın karşılığında aldığımız bir şey bu. Fırsatı değerlendirmeyi başardık ve Türk basketbolu için mühim olan bu fırsatı kullanmaya devam edeceğiz. Ümit ederim gençlere iyi örnek olabiliriz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Kendisinden ufak kişilerden fazlaca sayıda bildiri aldığını aktaran ulusal basketbolcu, şunları aktardı:

“Gelecekte benim benzer biçimde olmak istediklerini ve bunun için çalıştıklarını yazıyorlar. Bu beni fazlaca mutlu ediyor. Ümit ederim onlara iyi bir rol model olurum. Genç yeteneklerimizin gelmesi basketbolumuz için de iyi olacak.”

Milli basketbolcu Alperen Şengün: Avrupa Şampiyonası nı kazanabiliriz #2

“LARKİN, ŞÜPHESİZ AVRUPA’DAKİ EN İYİ OYUNCULARDAN”

Alperen, maçlara mental olarak iyi mi hazırlandığı yönündeki soruya, “Bir oyunda iyi oynamam icap ettiğini düşünmem beni fena etkiliyor, iyi oynayamıyorum. Kendimi bir rakibe ya da oyuncuya karşı odaklamamalıyım. Bir tek basketbol hakkında düşünerek sahaya rahat bir kafayla çıkmalıyım.” yanıtını verdi.

Hakkında aktarma haberleri çıktığını hatırlatan Alperen, ‘iyi basketbol oynama’ haricinde başka bir şey düşünmemenin kendisi için fazlaca mühim bulunduğunu belirtti.

Shane Larkin benzer biçimde yıldız bir isimle oynamanın iyi mi hissettirdiği de sorulan genç basketbolcu, “O şüphesiz Avrupa’daki en iyi oyunculardan biri. Oyunlarda iyi bir iletişimimiz var, fazlaca parlak zeka bir oyuncu, Ne yapacağımı biliyor ve ekibi da yönlendiriyor. Onunla ortaklık yapmak kolay. Sahada olması bizlere büyük katkı.” görüşünü paylaştı.

Milli basketbolcu Alperen Şengün: Avrupa Şampiyonası nı kazanabiliriz #3


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here