İlkay Tokkal ile ikinci evliliğini meydana getiren Emel Tokkal’ın İzmir‘de yaşayan kızı Beyzanur Kayaalp, geçen salı günü annesine telefonla ulaşamayınca polisten yardım istedi. İhbar üstüne polis ekipleri, telefon dükkanları bulunan İlkay-Emel Tokkal çiftinin, yeni taşındıkları Odunpazarı ilçesi Deliklitaş Mahallesi Hamamyolu Caddesi’ndeki bir apartmanın 5’nci katındaki evine gitti. Kapının kapalı olması üstüne çilingir yardımıyla girilen evde İlkay Tokkal (42), eşi Emel Tokkal (41) ile çiftin 4 yaşındaki oğulları Ali Zirve bıçaklanarak öldürülmüş halde bulunmuş oldu. İlkay Tokkal’ın 7, Emel Tokkal ve Zirve’un 3’er kez bıçaklandığı saptandı.

KAPIDA ZORLAMA OLMAMASI TANIDIK ŞÜPHESİNİ DOĞURDU

Cinayetin peşinden derhal araştırma başlatan Eskişehir Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, çevredeki MOBESE ile güvenlik kameralarının görüntülerini incelemeye aldı. Polis ekiplerince evde meydana getirilen incelemede İlkay Tokkal’ın eşi ve çocuğuyla beraber önceki akşam cep telefonu dükkanını kapattıktan sonrasında eve geldikleri, yiyecek sipariş verip yedikleri, kapıda herhangi bir zorlama olmadığı belirlendi. Bunun üstüne katil zanlısının tanıdık biri olma ihtimali üstünde duruldu. Polis, apartmanın giriş katında iş bölgeleri bulunan çiftin komşuların ifadesine de başvurdu.


3 ŞÜPHELİ İÇİN EK GÖZALTI SÜRESİ ALINDI

Meydana getirilen araştırmalar sonunda İlkay Tokkal ile Emel Tokkal’ın ekinci evliliklerini yapmış olduğu belirlendi. Bu bilgiden yola çıkan polis ekipleri, İlkay Tokkay’ın ilk eşinden olan 19 yaşındaki oğlu Buğra Can Tokkal ile eski çalışanı Mehmet Şerif B. ve esnaf komşusu Ersin D.’yi gözaltına aldı.

Emniyette sorguları devam eden 3 şüpheli hakkında savcılıktan ek gözaltı süresi alındı.

ESKİ ÇALIŞANIN EŞİ DE GÖZALTINDA

Soruşturmayı oldukça yönlü sürdüren polis ekipleri, cinayetlerle ilgili 2’si hanım 6 şüpheliyi daha gözaltına aldı. Kadınlardan birinin İlkay Tokkal’ın eski çalışanı Mehmet Şerif B.’nin eşi Armağan B. olduğu öğrenildi. Gözaltına alınan öteki şüphelilerin ise Hülya Y. adlı hanım ile İlker K., Parlak zeka O., Hakkı B. ve Fesih Y. olduğu kaydedildi.

Tokkal çifti ile 4 yaşındaki oğullarının öldürülmesinde gözaltı sayısı 9'a yükseldi

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here