1978 senesinde Diyarbakır Lice’nin Fis köyünde bir grup cani tarafınca kurulan terör örgütü PKK, 42 senelik tarihinin en sıkıntılı periyodunu yaşıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2016 senesinde konsept değiştirerek “müdafa” pozisyonundan “taarruza” geçmesi, terörün sosyo/ekonomik ayaklarının kurutulması örgütü çöküşün eşiğine getirdi.

2020 YILINDA TAM 243 KİŞİ GÜVENLİK GÜÇLERİNE TESLİM OLDU

Türkiye’den örgüte katılım neredeyse sıfırlanırken, kopuşlar da büyük hız kazanmıştır. Evladı dağda olan annelerin Diyarbakır’da HDP il binası önünde başlatmış olduğu oturma eyleminin de etkisiyle, 2020 senesinde tam 243 şahıs güvenlik güçlerine teslim oldu. 2021’in ilk 2 ayında ise bu sayı 27’yi buldu. Yeni Şafak’ın haberine bakılırsa, güvenlik güçlerine teslim olarak yeni bir hayata merhaba diyen eski teşkilat üyeleri, mühim detayları de bununla beraber getirdi.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLER PKK’IN DIŞ DESTEĞİNİ TEK TEK ANLATTI

Kimi anlattıklarıyla HDP’nin PKK’ya terörist kazandırmadaki rolünü ortaya koydu, kimi de teşkilat içinde patlak veren iç çekişmelere ışık tuttu. Başta ABD olmak suretiyle yabancı ülkelerin örgüte desteği ve teşkilat içinde salgına dönüşen saldırı ve infazlar, teslim olan teröristlerin verdiği mühim bilgiler içinde yer aldı. Terör örgütünün İslam’a görüş açısı, DEAŞ/PKK ve PKK/FETÖ ilişkileri, Libya’daki Hafter güçlerinin teröristlerle sır görüşmesi, gene örgütle bağını koparanların ifşaatlarıyla ortaya çıktı. Gara’da 13 vatandaşımızın vahşice infaz edilmesinin acısı sürerken teslim olan teröristler PKK’nın dış desteğini de söyledi. Teslim olan teröristlerden Ş.M., ABD ve Rusya‘nın TSK operasyon düzenlemeden 30 dakika ilkin vurulacak noktaları örgüte haber verdiğini itiraf etti.

Teslim olan terörist her şeyi itiraf etti: ABD ve Rusya, TSK operasyonlarını 30 dakika önceden örgüte haber veriyordu
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here