Tedavi için Türkiye'ye gelen öğretmene gözlükçü şoku

Belçika’da öğretmenlik icra eden Selim Lale, göz tedavisi için Türkiye’ye geldi.

Beylikdüzü’ndeki bir hastaneye giden Lale, daha ilkin de alışveriş yapmış olduğu gözlükçüye gitti.

GÖZLÜKÇÜ 22 BİN LİRA İSTEDİ, PAZARLIKLA 8 BİN LİRAYA DÜŞÜRDÜ

İddiaya gore gözlükçü, kendisine istediği gözlük camlarının ortalama 22 bin lira tuttuğunu ve kendisiyle samimiyeti olduğundan 8 bin 500 liraya verebileceğini söylemiş oldu.

2 BİN TL KAPORA BIRAKTI

Lale, gözlük için 2 bin lira kapora bıraktıktan sonrasında araştırma yapmış oldu ve gözlük camlarının pahalı bulunduğunu da düşündüğü için vazgeçti.

Tedavi için Türkiye’ye gelen öğretmene gözlükçü şoku ViDEO

Tedavi için Türkiye ye gelen öğretmene gözlükçü şoku #1

SATIN ALMAKTAN VAZGEÇTİ, PARASINI ALAMADI

Camları satın almış olduğu gözlükçüyle alışverişten 2 saat sonrasında konuşan Lale’ye iddiaya gore siparişin verildiği sebebi öne sürülerek güvenmelik iadesinin mümkün olmadığı söylenerek, alışverişin geri kalan kısmı olan 6 bin 500 liranın da yatırılması gerektiği söylendi.

Gözlükçüde beklediğinin oldukca üstünde fiyatlar çıkmış olduğu için satıcıdan düşünmek için süre istediğini söyleyen Lale, “22 bin lira tutuyor dedi gözlükçü ilk başta. Gözlüğün mavi ışık özelliği var, bir de gün ışığına çıktığımızda güneş gözlüğü bulunduğunu söylemiş oldu. Sonrasında yeniden doktora gittim, 1 saat ilkin bana gözümün oldukca bozuk bulunduğunu söyleyen hekim hasarın olmadığını söylemiş oldu.” dedi.

“KAPORADAN VAZGEÇTİM, KALAN PARAYI DA İSTEDİLER”

Sipariş verdikten 2 saat sonrasında gözlükçüyü sipariş iptali için aradığını ve ulaşamayınca ileti gönderdiğini belirten Lale, şöyleki devam etti:

“Kendisine ileti attım, daha ucuz bir gözlük istediğimi söyledim fakat onlar bana siparişten caymanın mümkün olmadığını belirtti. Kanıt olsun diye mail adresine de mail gönderdim alışverişten vazgeçtiğimi ifade etmek için. Onlar ise bana bir ekip kanunları esas alarak bu alışverişten vazgeçemeyeceğimi söylediler. Kaporadan vazgeçtim, kalan miktar olan 6 bin 500 lirayı da ödemem icap ettiğini ifade ettiler.

“ŞİKAYETÇİ OLDUM”

Lüzumlu bölgelere başvurdum, onlara da söyledim bu sorun büyümesin diye. Onlar da lüzumlu hukuki işlemi başlatabileceğimi söylemiş oldu. Kendilerinin bu parayı bana geri vermeyeceklerini söylediler. Biz ülkesini, vatanını seven insanoğlu olarak kendi vatanımızdaki insanlara güvenemezsek bizim dışarıdaki yerlerden yakınma etme hakkımız yoktur. Ilk olarak bizim yaşadığımız bölgeden güvenli olmamız gerekir ki başka yerlerden şikayetçi olalım. Ilkin kendimizi düzeltmemiz gerekir.”


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here