Üniversite öğrencilerinin takı ve aksesuar tasarımları sanal ortamda sergilenmeye başlandı. Öğr. Gör. Nihal Ekici Demir tarafınca yürütülen ‘Takı ve Aksesuar Tasarımı’ dersi öğrencilerine ilişkin projeler büyük beğeni topladı.

İstanbul Gelişim Üniversitesi (İGÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Kısmı Öğr. Gör. Nihal Ekici Demir tarafınca yürütülen ‘Takı ve Aksesuar Tasarımı’ dersi öğrencilerine ilişkin projeleri içeren “Dijital Talebe Projeleri Sergisi” açıldı. Tematik olarak üretilen projeler Artsteps: İGÜ Dijital Sergi Salonu’nda sergileniyor.


“ÇAĞDAŞ VE FONKSİYONEL ÜRÜNLERE DÖNÜŞTÜRDÜLER”

Sergi hakkında konuşan Öğr. Gör. Nihal Ekici Demir, şu ifadeleri kullandı:

“Öğrencilerin takı ve aksesuar tasarımlarının tarihsel gelişim süreçlerinden edindikleri detayları, dönem sonunda uygulamalı projeler olarak uygar ve fonksiyonel ürünlere dönüştürmelerinin öğrencileri oldukça motive etti. Öğrenciler, değişik temalardan yola çıkarak efsaneleri mevzu alan dekoratif broş tasarımları, teknoloji ile tarihsel bilgiyi birleştiren inovatif saat tasarımları ve sanat akımlarını yansıtan fonksiyonel kemer tasarımları oluşturdular.”

Dijital sergi, hem web tarayıcılarından hem de akıllı cihazlara indirilebilen mobil uygulama üstünden ziyaret edilebiliyor.Takı ve aksesuar tasarımları dijital sergisi açıldı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
KAYNAK: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here