Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan turistler, Erzincan‘daki Ergan Dağı Kış Sporları ve Tabiat Gezim Merkezi’nde kayak yapıyor.

Uzunlukları 1363 ile 2 bin 500 metre içinde değişen ve değişik güçlük derecesine haiz 6 pistiyle ziyaretçilerini ağırlayan merkez, kayak tutkunlarına toplamda 17 kilometreyi aşan birbirine bağlantılı pistleriyle kesintisiz kayak yapma hazzı yaşatıyor


Kentte etkili olan yağışlarla kar kalınlığının ortalama 2 metreye ulaşmış olduğu merkez, kayak yapmak isteyenlerin akınına uğradı.

Hafta sonunu geçirmek için merkeze giden kayakseverler bununla beraber yamaç paraşütü pilotları tarafınca “speed ride” olarak adlandırılan yamaç paraşütü ile kayak etkinliği de gerçekleştirmiş oldu.

Misafirleriyle kayak merkezine gelen Mahmut Alkan, “Burada yamaç paraşütü imkanı varmış, hem kayak yapmış olup hem de yamaç paraşütü yapma şansımız oldu. Hakkaten yüksek adrenalin dolu bir spor. Herkesi Ergan Dağı Kayak Merkezine bekliyoruz.” dedi.

Yamaç paraşütü pilotu Sedat Cengiz ise teleferikle 2 bin 950 rakıma çıktıklarını belirterek, “Ondan sonra kayaklarımızı kuşandık ve kayarak uçmaya başladık. Bir süre sonrasında piste indik. Hem kaydık hem uçtuk. Uçuşu tamamlarken kayarak inişimizi yaptık. Oldukça güvenli, hiçbir şey yapmanıza gerek yok bir tek kaymanız kafi.”

Kayakseverler de aileleriyle kızak, kayak ve snowboard yaparak keyifli anlamış olur yaşadı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sulh Yalçınkaya
KAYNAK: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here