Son dakika haberi… ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi ile yapmış olduğu görüşmede, Joe Biden yönetiminin iki devletli çözümün “demokratik ve müreffeh bir Filistin ile yan yana yaşayan Yahudi ve demokratik bir devlet olarak İsrail’in geleceğini sağlayacak en iyi yol…

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın, İsrail Dışişleri Bakanı Gabi Ashkenazi ile yapmış olduğu görüşmede, Joe Biden yönetiminin iki devletli çözümün “demokratik ve müreffeh bir Filistin ile yan yana yaşayan Yahudi ve demokratik bir devlet olarak İsrail’in geleceğini sağlayacak en iyi yol olduğuna” yönelik inancına vurgu yapmış olduğu bildirildi.

ABD Dışişlerinden meydana getirilen yazılı açıklamada, Blinken’ın Ashkenazi ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği açıklandı.

Açıklamada, iki bakanın bölge güvenliği ve bu mevzuya ilişkin iki ülke arasındaki iş birliğinin önemine vurgu yapmış olduğu kaydedildi.

Blinken’ın görüşmede, ABD’nin İsrail, Filistin ve Orta Doğu’ya yönelik yaklaşımına değindiği vurgulanan açıklamada, “Bakan ek olarak Biden yönetiminin iki devletli çözümün demokratik ve müreffeh bir Filistin ile yan yana yaşayan Yahudi ve demokratik bir devlet olarak İsrail’in geleceğini sağlayacak en iyi yol olduğu inancına vurgu yapmış oldu.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Blinken’ın Askhenazi’ye Washington yönetiminin internasyonal platformlarda İsrail’e yönelik bağlılığını sürdüreceğini ifade etmiş olduğu kaydedildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Kasım İleriKaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here