Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sınavlar ertelenecek mi?” sorusuna cevap verdi. Mevzuyla ilgili toplumsal medya hesabından paylaşım icra eden Selçuk, herhangi bir ertelemenin olmadığını vurgulayarak, “Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, kısa sürede emek verme yükünüzü daha çok artıracaktır” ifadelerinde bulunmuş oldu.

Toplumsal medya üstünden paylaşım icra eden Selçuk’un açıklamasından satır başları şu şekilde:


“ENDİŞELERİNİZİN FARKINDAYIM”

“Paylaşımlarınızı okuyorum. Biz salgın döneminde kararlarımızı, eğitimcilerle ve hekimlerle beraber oluşturuyoruz. Salgının seyrini günlük izliyoruz. Neyin riskli olduğu mevzusunda verilere dayalı olarak ortak bir görüş geliştiriyoruz.

“1 MART İÇİN HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM”

1 Mart’ta ilköğretim 1, 2, 3, 4. derslik öğrencilerimizle 8 ve 12. derslik öğrencilerimiz de karşı karşıya gerçekleştirebilmemiz için salgın tedbirleri noktasında tüm hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizin % 40’ı kısaca yarıya yakınınız sınavlarını tamamladı esasen.

“DERSLERİNİZE VE SAĞLIĞINIZA ODAKLANIN”

Gelecek yıllara problem biriktirmemek için zamanında çalışmak bu yüzden fazlaca eleştiri. Kararlarımızda, sağlığınız daima önceliğimiz. Desteğiniz ve iş birliğiniz bizim için mühim. Bu günlerin üstesinden hep beraber gayretle geleceğiz. Siz derslerinize ve sağlığınıza odaklanın lütfen. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum.”

Son Dakika! Bakan Selçuk: Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır
Son Dakika! Bakan Selçuk: Sınavlarınızda bugün yapılacak bir erteleme, yakın zamanda çalışma yükünüzü daha fazla artıracaktır
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here