Ripple (XRP) ile SEC arasındaki dava bugün görülecek

Ripple tarafınca geliştirilen kripto para birimi XRP, son dönemlerde çıkışını sürdürerek yatırımcıların ilgi odağı haline gelmişti.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz yıl aralık ayında XRP’yi menkul kıymet olarak tanımladığını ve geliştirici Ripple’a 1.3 milyar dolar değerinde kayıt dışı menkul kıymet satışı yapmış olduğu sebebi öne sürülerek dava açtığını duyurmuştu.

Hatta OSL, Beaxy ve CrossTower benzer biçimde bazı kripto para borsaları, davanın sonucunu beklemeden XRP’yi sıralama dışına çıkardı ve tüm işlemlerini durdurdu.

RIPPLE (XRP) DAVASI BUGÜN GÖRÜLECEK

ABD Cenup New York Bölge Mahkemesi tarafınca, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve Ripple Labs arasındaki dava bugün görülecek.

ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açmış olduğu davadan Ripple aleyhine bir netice çıkarsa, XRP’yi önümüzdeki süreçte oldukça zor günler bekleyebilir.

Ripple (XRP) ile SEC arasındaki dava bugün görülecek #1

BİR RIPPLE (XRP) KAÇ TL

CoinMarketCap verilerine nazaran XRP, ortalama 24 milyar dolarlık piyasa değerine haiz. 22 Şubat 2021 13.15 itibarıyla 1 Ripple, 0,56 dolardan ve 3,96 TL’den işlem görüyor.Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here