Kahramanmaraş'ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü

Geçen yıl 22 Temmuz’da Kahramanmaraş’taki hususi bir bankanın 49 yaşındaki Şube Müdürü Turabi K., kasa bölümünde güvenlik görevlisinin silahını alarak alan kişi hizmetleri uzmanı Melis B.’nin başına tabanca dayadı.

Olayın arkasından Melis B., can güvenliği olmadığını gerekçe göstererek iş akdini feshederken, Turabi K. hakkında da Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulunmuş oldu.

Soruşturma sonunda banka müdürü hakkında silahla tehdit suçundan 5 yıla kadar hapis istemiyle Kahramanmaraş 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

KAMERALAR KAYDETTİ

Turabi K.’nın, Melis B.’nin başına tabanca dayadığı anlamış olur, bankanın {güvenlik kamerası} tarafınca saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde Melis B., kasa kapısının yanında duvara yaslanmış şekilde beklerken Turabi K., güvenlik görevlisi ve başka bir çalışanla merdivenlerden iniyor.

Kahramanmaraş’ta başına tabanca dayandı: O an dizlerimin bağları çözüldü VİDEO

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #1

Melis B.’ye el işareti yaparak bir şeyler söyleyen Turabi K., sonrasında güvenlik görevlisinin silahını alıp kadının başına dayıyor, Melis B. ise başını çevirerek namludan uzaklaşmaya çalışıyor. Turabi K. sonrasında silahı kadının başından indirip güvenlik görevlisine veriyor.

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #2

“OLAYIN DAHA EVVELİ DE VAR”

Ortalama 8 senedir bankacı bulunduğunu belirten Melis B., yaşadıklarını söyledi. Melis B., Turabi K.’nın hem kendisine hem de öteki çalışanlara ‘latife’ adı altında hakaret ve küfürler ettiğini öne sürerek, “Olayların aslen daha evveli de var. Ağzı küfürlü bir insandı. Bundan dolayı de ben kendisini bankaya onlarca kere şikâyet ettim ve bu yüzden de üzerime daha oldukça geldi ve ‘Bana bir şey olmaz, istediğin yere şikâyet et, beni savcılığa ver’ diyordu. Daha evvelinde de bana kalem fırlatıp, üzerime yürüdü. Bankaya şikâyet etmiştim fakat bir şey yapılmadı. Ondan sonrasında bu adam benden iyice gıcık aldı” diye konuştu.

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #3

“BİZ ARAMIZDA ŞAKALAŞIRIZ, KİMSEYE SÖYLEMEK YOK”

Olayın, şubenin kasa bölümünde yaşandığını ifade eden Melis B., o anları ve sonrasında yaşananları şu şekilde söyledi:

“Normalde para, operasyon yöneticisiyle kasaya indirilir. Vaka günü operasyon yöneticisinin bir işi olduğundan parayı indirirken müdür bey birlikte rol aldı bizlere. Ben önden indim, arkadan da güvenlik görevlisi ve öteki dost müdür beyle gülüşerek geliyorlardı. Birden güvenliğin elinden silahı aldı alnıma dayadı ‘Vurayım mı seni, vurayım mı?’ dedi. O an benim dizlerimin bağları çözüldü ve kendisine ‘Kameraların önünde bana tabanca çektiniz’ dedim. O da bana bir şeyler söylemiş oldu fakat olayın şokuyla ne söylediğini hatırlamıyorum. Silahı bayağı bir ittirdiği için dayadığı yer 3-4 gün mor kaldı. Aynı gün mesai bitmeden odasına çağırdı ‘Biz aramızda şakalaşırız, bizim aramızda kalır. Hiç kimseye söylemek yok’ dedi. Ben durumu bankaya bildirdim ve banka da beni adamdan uzaklaştırmak için yönetimsel izne gönderdi.”

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #4

“GELİP ÖLDÜRECEĞİM”

Ondan sonra Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek müdür Turabi K.’dan şikâyetçi bulunduğunu belirten genç hanım, müdürün ondan sonrasında kendisini devamlı tehdit etmeye başladığını öne sürerek şu şekilde devam etti:

“Ben kabahat duyurusunda bulunduktan sonrasında banka, müdürün istifasını aldı. Hakkımda uzaklaştırma ve koruma sonucu çıktı. Vakadan 2 ay sonrasında başka bir şubede işe başladım. Uzaklaştırma kararının bitmesiyle beraber bu adam beni aramaya başladı. Ben asla telefonunu açmadım ve bankaya bildirdim. Banka da beni yeniden yönetimsel izne ayırdı ve ben de başka bir şehre gittim fakat adam devamlı aramaya ve tehdit etmeye devam ediyor. Son olarak kardeşimle konuştu, ‘Sizi bulacağım, gelip öldüreceğim. Neredeyseniz konum atına geleceğim’ diyerek açık açık tehdit etti. Ayrıca savcılık takipsizlik verdi.”

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #5

“TEHDİT KAYITLARIYLA İTİRAZ EDİNCE DAVA AÇILDI”

Takipsizlik kararını beklemediğini belirten Melis B., “Esasen ses kaydında da adam söylüyor ‘Yarın bigün takipsizlik verilsin o vakit görüşeceğiz’ diye. Elimizdeki tehdit kayıtlarıyla beraber takipsizlik sonucuna itiraz ettik ve şükürler olsun ki dava açıldı sonunda. Bu süreçte ben izindeyim fakat adam beni bulmak için çabalıyor. Ben herhangi bir şubede işe başlasam, başladığım gün beni bulacak. O yüzden ben işe başlayamıyorum ve yönetimsel izinde olduğum için maaşımda azca yatıyor. Kısaca hayatımı düzgüsel sürdüremediğim için bankaya da can güvenliğimin olmadığını, herhangi bir şubede işe başlamam durumunda insanın beni bulup öldüreceğini, bu şartlarda işe devam edemeyeceğimi belirterek iş akdimi feshettim. Fakat banka benim can güvenliğimin olmamasını haklı bir gerekçe olarak görmeyip çekilme etmişim şeklinde işlem yapmış olup tazminatımı da ödemediler.” diye konuştu.

Kahramanmaraş ta başına silah dayandı: O an dizlerimin bağı çözüldü #6

“PSİKOLOJİK TEDAVİ GÖRÜYORUM”

Vakadan sonrasında hem tinsel hem de ekonomik anlamda oldukça zor günler geçirdiğini de ifade eden Melis B., “Tazminatımı alamadığım şeklinde işsizlik maaşımı da alamadım. Tüm hayatım altüst oldu ve korktuğum için Kahramanmaraş’a gelip evimi taşıyamıyorum fakat yaşamadığım eve her ay 700 lira kira, 55 lira da ödenti ödüyorum. Benim dışımda gelişen ve başkalarının sebep olduğu vakalar yüzünden hayatım altüst oldu. Adam özgür olduğundan kim bilir hâlâ beni arıyordur, öldürmek istiyordur. Ruhsal tedavi görüyorum, yaşadığım şeyleri atlatamıyorum.” dedi.


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here