AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Kayseri’de yapmış olduğu konuşmada muhalefeti hedef alarak, “HDP’yi her fırsatta söylemeliyiz. Bigün olsun Mecliste PKK’ya ‘nalet olsun’ diyemediler. Ana karşıcılık de bunların sözcülüğünü halletmeye devam ediyor. Seçimlerde 4 tane oy alabilmek için olmadık kalıba giriyorsunuz. Nalet olsun oylarına. Onların oylarının Tanrı belasını versin. Bu tarz şeyleri her fırsatta söylemeliyiz” ifadelerini kullandı.

“AŞIRIYA GİTMİŞ OLABİLİR”

Karşıcılık kanadının büyük tepkisini çeken bu sözlerle ilgili Özhaseki’den izahat geldi. Kullanmış olduğu ifadelerde aşırıya gitmiş olabileceğini ifade eden Özhaseki, Sözcü gazetesinden Deniz Zeyrek’e yapmış olduğu açıklamada “Evet, aşırıya gitmiş olabilir. ‘Vatandaşa nalet olsun’ olmaz, kabul edilemez. Oy veren neticede gariban yurttaş. Bölgede bir sürü çile çekmiş. Konuşma heyecanıyla, duruma olan isyanla o ifadeyi kullanmış olabilirim. Sadece kastettiğim oy veren yurttaş değil” dedi.


CHP VE HDP’DEN TEPKİ GELMİŞTİ

– CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık: CHP’nin çizgisi de duruşu da bellidir. Biz İstanbul seçimlerinde 3-5 oy için teröristten medet ummadık. Oy için eli kanlı teröristleri devletin televizyonuna çıkarmadık.

– CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç: Birkaç oy alabilmek uğruna Ankara’da Mansur Yavaş’a kara çalma atabilmek için sapıklardan medet umanların, İstanbul seçimleri için aranan PKK’lı teröristleri devlet televizyonuna çıkaranların, bu ezik siyasetçinin deyimi ile Tanrı belasını versin.

– HDP Parti Sözcüsü Ebru Günay: Sorumlusu olduğunuz ölümlerin daha acısı taze iken hesap vermek yerine bir halka, 6 milyon seçmene ah etme okumak… Ne derseniz deyin hepimiz gerçeğin bilincinde, bela okuduğunuz halk sandıkta selânızı okuyacak, gideceksiniz. Ek olarak bir halka ah etme okumak kimsenin haddi değildir.

'Lanet olsun onların oylarına' diyen AK Partili Özhaseki geri adım attı: Aşırıya gittim, kabul edilemez
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here