Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, aralarının bozuk olduğu eski TBMM Başkanı Bülent Arınç‘la ilgili oldukça konuşulacak açıklamalarda bulunmuş oldu.

Haber Global’da Buket Aydın’ın sunmuş olduğu Koltuk programına konuk olan Gökçek, Arınç’ın kendisine Ankara Üniversitesi‘nde okudukları yıllarından beri ‘düşman’ bulunduğunu söylemiş oldu.


“ZAMANINDA BAŞKAN ADAYI OLMUŞ BEN ONU DESTEKLEMEMİŞİM”

Program sunucusu Buket Aydın’ın “Ankara’yı parsel parsel sattınız mı?” sorusunda Gökçek şöyleki konuştu:

Bülent Arınç benim açıkladığım detaylardan sonrasında ezildi. Ve sonrası iftiralar attı. Kendi söylediği sözü kendi yedi. Ben hiçbir süre bedavadan FETÖ’cülere bir arsa tahsis etmedim. Bülent Arınç kendi adına konuşan biri değildir. Bunun acısı Ankara Hukuk Fakültesi’nden geliyor. Ben onu o zamanlar desteklemedim diye. Başkan talibi olmuş ben de desteklememişim. Düşmanlığı ta oradan geliyor. Ben Bülent Arınç’ı ciddiye almıyorum artık.”

NE OLMUŞTU?

Bülent Arınç 2015 senesinde, devrin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e ithafen, “Ankara’yı paralel yapıya parsel parsel sattı” ifadelerini kullanmıştı. Arınç’ın bu söylemleri ikili içinde gündemi uzun süre meşgul eden tartışmalara niçin olmuştu. 2017 senesinde Arınç’ın resmi toplumsal medya hesabı üstünden Gökçek’e yönelik, “Yalancı, iftiracı, çirkef, ahlaksız, altı kirli, üç harfli” şeklinde paylaşım yapmasının arkasından, Gökçek mevzuyu mahkemeye taşımış ve 50 bin liralık tazminat davası açmıştı. Sadece mahkeme Gökçek’in bu talebini, Arınç’ın ifadelerinin tartışılmasının kamu yararına bulunduğunu gerekçe göstererek reddetmişti.

Melih Gökçek, Arınç'la aralarındaki husumetin çok eskiye dayandığını anlattı: Zamanında başkan adayı olmuş ben de desteklememişim
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here