MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir?

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, toplumsal medya hesabı üstünden, Evliya Çelebi’den esinlenerek ’SEYYAH’ ile yurt dışındaki küçüklere Türkçeyi ve Türk kültürünü eğlenerek öğrenip pekiştirecekeleri Gezgin isminde bir oyun hazırladıklarını duyurdu.

Ulusal Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafınca geliştirilen “Gezgin” adlı parasız oyun EBA ve uygulamalar üstünden parasız bir halde oynanabiliyor.

Bu haber üstüne çocuklar Gezgin oyunu nedir? sorusunu araştırmaya başladı. Oyunu tecrübe etmek isteyenler, iyi mi oynanacağını ve nereden indireceklerini merak ediyor.

İşte hem EBA’dan hem de mobil olarak oynanabilen Gezgin hakkında merak edilenler..

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #1

SEYYAH OYUNU NEDİR, NASIL OYNANIR?

6-15 yaş aralığındaki yurt haricinde yaşayan çocuklar için hususi tasarlanan “Gezgin”, değişik etkinlikler ile keyifli bir öğrenme ortamı oluşturuyor.

8 değişik düzey içeren oyunda, el-göz koordinasyonunu sağlamak, temel Türkçe dil becerilerini geliştirmek, Türk kültürüne özgü yeni keşifler yapmak hedeflendi.

Çocuklar bu oyunla, kültüre özgü giysilerle karşılarına çıkan değişik kişiliklerle özdeşleşecek, Gezgin olup Türkiye’nin birçok bölgesine gezi edecek ve yıldızları biriktirerek puan tablosunda en üst sıralarda yer almaya hak kazanacak.

Oyunun açıklamasında yer edinen bilgiler ise şöyleki:

“8 değişik düzey içeren oyunda; el-göz koordinasyonunu sağlamak, temel Türkçe dil becerilerini geliştirmek, Türk kültürüne özgü yeni keşifler yapmak hedeflenmiştir. Evlatların renkli dünyalarına hitap eden bu oyunun kendisi de capcanlı, keyifli fakat bir o denli da zorlayıcı. Haydi çocuklar koşmaya, zıplamaya, tırmanmaya var mısınız?

Bu oyunda kültürümüze özgü giysilerle karşına çıkan değişik kişiliklerle özdeşleşecek, Gezgin olup ülkemizin birçok bölgesine gezi edecek ve yıldızları biriktirerek puan tablosunda en üst sıralarda yer almaya hak kazanacaksın. Oyun sonunda süper gezgin rozetini almayı unutma!
Sevgili aileler, sizler de çocuklarınızla beraber öğrenmeye hazır mısınız? Çocuğunuzla keyifli vakitler geçireceğiniz bu oyunda engelleri aşmak o denli da kolay değil! Haydi beraber oynayalım, öğrenelim.”

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #2

SEYYAH OYUNU NASIL İNDİRİLİR?

Gezgin oyunu Millî Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafınca geliştirilmiş parasız bir oyundur.

Çevrimdışı kullanılabilir ve reklam içermez. Oyunu telefondan, tabletten ve bilgisayardan oynanabilir. Google Play yada Apple Store’dan indirerek oynmaya başlayabilirsiniz.

SEYYAH OYUNU İNDİRMEK İÇİN ANDROİD

SEYYAH OYUNU İNDİRMEK İÇİN İOS

 

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #3

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #4

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #5

MEB Seyyah oyunu nedir, nasıl oynanır? Seyyah oyunu nereden indirilir? #6


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here