Gülsuyu’nda bulunan Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi’nde toplanan işçiler, 24.00 itibarıyla “Bu iş yerinde işbırakımı var” yazılı pankartı bina girişine astı.

Burada işçiler çeşitli çarpıcı sözler atarken, oldukça sayıda çöp kamyonu şantiyeye dönerek iş bıraktı.

GREV KARARI GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE BELEDİYEYE ASILMIŞTI

Genel-İş Sendikası ile Maltepe Belediyesi içinde 1500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde antak kalma sağlanamaması sebebiyle 10 Şubat’ta belediye binası girişine işbırakımı sonucu asılmıştı.

KADIKÖY’DE GREV ANLAŞMAYLA BİTMİŞTİ

Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası içinde devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Genel-İş Sendikası Genel Merkezi ile meydana getirilen antak kalma ile sona ermişti.

Kadıköy Belediyesi mevzu ile ilgili yapmış olduğu yazılı açıklamada şöyleki denildi: Kadıköy Belediyesi ve DİSK Genel-İş Sendikası içinde devam eden toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Genel-İş Sendikası Genel Merkezi ile meydana getirilen antak kalma ile bitmiştir. İmzalanan sözleşmeyle, Kadıköy Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı, ikramiyeler ve senelik ödenen toplumsal yardımlar hariç; aylık net 5 bin 275 TL olarak belirlenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Maltepe Belediyesi'nde işçiler greve başladı
Maltepe Belediyesi'nde işçiler greve başladı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Alptekin SoykanKaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here