Küstüm şarkısıyla ve onlarca türküsüyle milyonların sevgilisi Latif Doğan bu akşam Yıldız TV’de İbrahim Tatlıses‘in sunmuş olduğu İbo Show‘a konuk oluyor. Onlarca türküsüyle senelerdir Türk müziğinin sevilen isimlerinden kabul edilen Latif Doğan, programda Zalımet şarkısını da seslendirdi! İşte, Latif Doğan – Zalımey Şarkı Sözleri!

LATİF DOĞAN – ZALIMEY ŞARKI SÖZLERİ!

Ben senin yaptığın şeklinde


Tekedip de derhal gitmem

İki elimde yakandadır,

Asla hakkımı helal etmem.

O şekilde bozguna uğradım.

Gazel dökmüş bağlar şeklinde.

Tek başına yaşıyorum,

Boynu bükük kullar şeklinde

Yetim kalmış kullar şeklinde.

Evimi başıma yıktın

Bir kerede sor halimi

Degidi degidi zalimey

Yeter etme çalımey

Evimi başıma yıktın

Bir kere de sor halimi.

Ekinciye bir sor bu ne?

Dağlar dayanmaz halime

Aha senin zalimliğin

Bilmiyorum ömrümün suçu ne?

Yollarına baka baka

Gözlerimden şaşı oldum

Hasretim döktüm yollara

İnan sabır taşı oldum.

Evimi başıma yıktın

Bir kerede sor halimi

Degidi degidi zalimey

Yeter etme çalımey

Evimi başıma yıktın

Bir kere de sor halimi.

LATİF DOĞAN KİMDİR?

Latif Doğan, 29 Nisan 1967 senesinde Adıyaman’ın Besni ilçesinde dünyaya geldi. Türk müzisyen ve şarkı yazarı Latif Doğan, 53 yaşındadır.Babasını erken yaşta yitirdi ve kardeşlerine bakabilmek için erken yaşta iş hayatına atıldı. Dokumacılık, taksicilik, pazarlamacılık, otomobil tamirciliği şeklinde birçok işte çalıştı. Latif Doğan, müziğe 11 yaşlarında bir düğünde darbuka çalarak adım atmıştır.

Latif Doğan’ın eşinin adı Emine Doğan Abbasoğludur.

Kazanılmış olduğu parayla memleketinde bir radyo istasyonu ve bir kaset dükkanı açmıştır. Adının duyulması ile bölgesel televizyonlara konuk sanatçı olarak çağrılmaya başladıktan sonrasında katılmış olduğu programlar yardımıyla zaman içinde meşhur olmuştur. Latif Doğan, 1995-1998 yılları aralığında dört yıl süresince bir şov programı yapmıştır. 2000 senesinde ilk kaseti Oyun Havası ve hemen sonra da Kurtulayım Gitsin albümlerini piyasaya çıkardı ve bu albümlerden sonrasında nam kazanmıştır.

Latif Doğan, aslolan çıkışını 2003 senesinde çıkardığı Küstüm adlı albümü ile elde etmiştir. Sonrasında bu şarkının adıyla Küstüm Şov’u hayata geçirmeye adım atmıştır.Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here