Kocaeli'de kendini savcı olarak tanıtan kişi 215 bin liralık dolandırıcılık yaptı

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde bir vatandaşı arayıp, kendilerini polis ve savcı olarak tanıtarak 215 bin lirasını çalan 2 kişi, polis ekiplerinin operasyonuyla yakalandı.

Vatandaşın kimlik bilgilerinin terör örgütlerinin eline geçtiğini söyleyerek korkutan şahıslar, incelenmesi için hesabındaki tüm parayı vermelerini istedi.

215 BİN LİRASINI KAPTIRDI

Bunun üstüne endişeye kapılan yurttaş, 215 bin lirasını kendilerini polis ve savcı olarak tanıtan şahıslara verdi.

Parayı alan şahıslar, kayıplara karıştı. Bunun üstüne dolandırıldığını anlayan yurttaş, polis merkezine giderek suç duyurusunda bulundu.

Bunun üstüne Kocaeli İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcıları yakalamak için emek verme başlattı.

GÖZALTINA ALINDILAR

Meydana getirilen teknik ve fiziki takibin arkasından polis ekipleri, kimlikleri M.Ş.A. ve F.G. olduğu tespit edilen 2 kişinin İstanbul’da olduğu belirlendi.

Takımlar, İstanbul’da tespit edilen adrese operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 2 kişi, yakalanarak gözaltına alındı.

FARKLI SUÇLARDAN KAYITLARI BULUNDU

Sorgulanmak suretiyle polis merkezine götürülen 2 şahıstan M.Ş.A. adlı şahsın 5, F.G. adlı şahsın ise 2 tane kabahat kaydının olduğu ve bu kayıtlarının çoğunluğunun dolandırıcılık suçları olduğu ortaya çıktı.

Şahıslar, emniyetteki işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi. 2 dolandırıcı, burada çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte taraftan Kocaeli İl Güvenlik Müdürlüğünce aranan şahısların yakalanmasına yönelik olarak yürütülen emekler kapsamında, hakkında 2 ayrı bilişim sistemleri banka yada kredi kurumlarının vasıta olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçundan toplamda 14 yıl 22 gün kesinleşmiş hapis cezası olan M.B. adlı kişi da yakalanarak gözaltına alındı.

Kişi, lüzumlu adli işlemlerin arkasından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli de kendini savcı olarak tanıtan kişi 215 bin liralık dolandırıcılık yaptı #1


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here