Yeni tip koronavirüsle savaşım tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. Beşiktaş İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri bugün Beşiktaş sahillerinde engelleme kurallarına uyulup uyulmadığını denetledi. Sahilde yürüyenleri tek tek durduran takımlar, kimlik, emek harcama belgesi ve geçişlik kontrolü yapmış oldu. Kısıtlamaya karşın sahilde yürüyüş ve spor icra eden kişilere polis ekiplerince on binlerce liralık para cezası kesildi.

Kısıtlamada ceza yiyen adam: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk

“YURT DIŞINDAN YENİ GELDİĞİM İÇİN BİLMİYORDUM”

Koronavirüs tedbirleri kapsamında meydana gelen denetimde durdurulan iki şahıs, yurt dışından geldikleri için uygulamadan haberleri olmadığını söylemiş oldu. İki dost sonrasında hem spor yapmak hem de simit, açma almak için dışarı çıktıklarını itiraf etti. İkiliye market alışverişi için belirlenen saatler haricinde dışarıda oldukları için Hıfzıssıhha Kanunu’na muhalefetten toplam 6 bin 300 TL ceza kesildi. Yurt dışından yeni geldiğini söyleyen Halit Er, “Burada kalıyoruz aslına bakarsanız. Hem yürüyüş yapacağız hem de bir şeyler alacağız. Azca ilkin çıktık, şuradan bir şeyler alıp atıştırıp yeniden evimize dönecektik. Yeni geldiğim için bilmiyordum. Meydana getirecek bir şey yok, buyruk demiri keser. Ikimiz de kanunlara uyacağız. Bilmeden istemeyerek bu şekilde bir hata yaptık. Sonuçta hepimiz görevini yapıyor, hepimizin kurallara uyması gerekiyor” dedi.


Kısıtlamada ceza yiyen adam: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk

“BAŞIMIZA İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY GELDİ”

Arkadaşı Komut Emirhanoğlu ise, “Hava bugün fazlaca güzel, geçen hafta fazlaca kötüydü kar yağmıştı. Dostum bu güzel havayı bulmuşken spor yapmak istedi, ben de bir şeyler alayım dedim. Fakat burada bu kadar polis olacağını tahmin etmemiştim, bizim için sürpriz oldu. Derhal geri döneceğiz. Poğaça simit almak için dışarı çıktık, onlar kabataslak 10 TL tutsun diyelim. Üç poğaça iki simidi 6 bin 10 TL’ye almak zorunda kaldık. Başımıza ilk kez böyle bir durum geldi, demek ki gerçekmiş. Poğaça simitçi de bulamadık, doğru eve dönüyoruz” diye konuştu.

Kısıtlamada ceza yiyen adam: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk

“ÖDEME ALMAYA GELDİK, ÖDEYEN BİZ OLDUK”

Emek harcama izinleri bulunduğunu, işlerini hallettikten sonrasında kahve alıp sahilde içmeye çıktıklarını söyleyen başka iki dost ise, “Ödemelerimiz oluyor, ödemelerimizi almak için buraya geldik. Bu taraflardan geçerken de bir kahve alıp otomobilimize geçeriz dedik fakat polisler durdurdu. Çalıştığımızı beyan ettik fakat kabul etmediler. Ödeme almaya geldik, ödeyen biz olduk. Aldığımız ödemeyi cezaya verdik, karda değiliz. Bu bizlere fazlaca büyük bir ders oldu. Biz birazcık daha esneklik var zannediyorduk fakat esneklik olmadığını anlamış olduk” ifadelerini kullandı.

Kısıtlamada ceza yiyen adam: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk

POLİSİ DAKİKALARCA BEKLETTİ

Beşiktaş İlçe Güvenlik Müdürlüğü ekipleri denetimlerini sürdürürken bir kadının market saatleri haricinde dışarıda bulunduğunu görmüş oldu. Polisin uyarmak için yanına gittiği hanım, “Alışverişe gidiyordum, bu şekilde gidebileceğimi düşündüm” dedi. Hanıma market alışverişi için belirlenen saatler haricinde dışarıda olduğundan ceza kesileceği söylendi. Bunun üstüne hanım, cep telefonunu çıkararak birini aradı. Polis, ceza raporuna imza atmasını isterken o telefondaki kişiyle görüşmeye devam etti. Hanım bu şekilde ortalama 5 dakika süresince telefon görüşmesini sürdürerek vazife başındaki polisleri bekletti. Bir süre sonrasında telefonu kapatan hanım, raporu dakikalarca inceledikten sonrasında imza atarak oradan ayrıldı.

Kısıtlamada ceza yiyen adam: Üç poğaça iki simide 6 bin 10 TL ödemiş olduk

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here