Karatay Belediyespor Kulübünün, yaşanmış olan yeni koranavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde 5 branşta çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Karatay Belediyesinden meydana getirilen yazılı açıklamada, Konyalı ulusal sporcunun yetişmesi için kulüp çatısı altında kısa sürede mühim mesafe kat edilmiş olduğu kaydedildi.


Karatay Belediyesi tarafınca tekrardan canlandırılan Karatay Belediyespor Kulübü’nde çocuk ve gençlerin boş vakitlerinde spor yapmalarının ve gençlerin yetenekli olduğu branşlarda kendilerini geliştirmelerinin amaçlandığı anlatılan açıklamada, kulübün tekvando, voleybol, kick boks, jimnastik ve güreş branşlarında etkinlik gösterdiği bildirildi.

Açıklamada, toplamda 181 sporcunun bulunmuş olduğu Karatay Belediyespor Kulübü’nde, alanında uzman ve başarıya ulaşmış hocalar eşliğinde müsabakalarda madalyaya uzanacak sporcular yetiştirilmeye çalışmış olduğu kaydedildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen ilçe Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Sporu çocuklarımıza sevdirmeye ve hangi alanda spor yapmak istiyorlarsa yavrularımız için tüm imkanlarımızı seferber etmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı

Başkan Kılca, şunları kaydetti:

“Aradan oldukca kısa bir vakit geçmiş olmasına karşın ulusal sporcular seviyesinde evlatlarımızın yetişmesine katkı sunmanın mutluluğu içerisindeyiz. Birçok branşta hizmet veren kulübümüz, pandemi dolasıyla şu anda 5 branşla emek verme yapıyor. Bugüne dek olduğu şeklinde bundan sonrasında da gençlerimiz, onların eğitimi ve gelişmesine yönelik daha birçok projeyi tek tek hayata geçireceğiz. Hedefimiz, ilçemizde sporu çocuklarımıza sevdirmeye ve hangi spor branşında ilerlemek isterlerse onların yanında olmaya devam etmektir.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Taner Aydın


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here