Rusya Federal Mali İzleme Servisi (Rosfinmonitoring) Direktörü Yuriy Çihançin, başkent Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le yapmış olduğu görüşmede, teröristlerin ve terör örgütlerinin mali yapılanmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

ŞÜPHELİ BİNLERCE İSİM TESPİT EDİLDİ

Çihançin, Türk yetkililerle yürüttükleri emek verme neticesinde, İstanbul‘da 2017’de 39 kişinin yaşamını kaybetmiş olduğu Reina eğlence merkezindeki terör saldırısını gerçekleştiren teröristlerin mali izlerini bulduklarını söylemiş oldu. Rusya Federal Güvenlik Servisi (FSB) ve Rusya İçişleri Bakanlığı ile beraber yürüttükleri çalışmalardan bahseden Çihançin, “Kredi kurumlarıyla beraber, terörizmle ilgili finansal faaliyetler yürüttüğü yada bu faaliyetlere katıldığından şüphelenilen 2 bin 300’den fazla şahıs ve bin tüzel şahıs tespit edildi.” dedi.


SORUŞTURMA İKİ ÜLKEDE SÜRÜYOR

Internasyonal terör örgütleri mevzusunda da emek harcamalar yürüttüklerini aktaran Çihançin, “İçişleri Bakanlığı, FSB ve Türkiye’den meslektaşlarımızla beraber, 2017’de İstanbul’da terör eylemi gerçekleştiren teröristlerin mali izlerini bulmayı başardık. Şimdi bizim de katılımımızla beraber hem Türkiye’de hem de burada soruşturma yürütülüyor.” ifadesinde bulunmuş oldu.

Kanlı Reina saldırısında yeni gelişme! Teröristlerin mali izlerine ulaşıldı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Emre Gürkan Abay
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here