Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) ile Erciyes Üniversitesi içinde iş birliği protokolü imzalandığı bildirildi.

KAEÜ’den meydana getirilen yazılı açıklamada, KAEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış ile Genom ve Kök Hücre Merkezi (GENKÖK) Müdürü Prof. Dr. Yusuf Özkul tarafınca protokolün imzalandığı açıklandı.


Erciyes Üniversitesi ile talebe ve bilimsel nitelikli personel değişimi, talebe kredi geçirme programları yapılacağı vurgulanan açıklamada, iki üniversite içinde ortak program açılması, ortak araştırma, seminer, konuşma ve bilimsel etkinliklerin yapılmasının da planlandığı ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Karakaya, şunları kaydetti:

“GENKÖK ile üniversitemiz bilhassa Tıp Fakültesi içinde yapılacak ulusal ve internasyonal projelerde laboratuvar imkanlarından karşılıklı yararlanılması, beraber yeni proje yapılması, informasyon aktarımı için kısa ve uzun soluklu öğretim elemanı ve talebe değişimlerinin yapılması protokolle sağlanacak. Sıhhat alanında mühim adımlar atmayı planlarken, beraber yeni projeler hazırlanacaktır. Protokol, ulusal ve internasyonal alanda yapılacak emekler ile öğrenciler ve akademisyenlerin gelişimine katkı elde edecektir.”

Kaynak: Anadolu Ajansı / Serkan Güner
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here