Fenerbahçe’nin yeni transferlerinden İrfan Can Kahveci, FB TV’ye hususi açıklamalarda bulunmuş oldu. Transferinin arkasından ilk kez geniş çaplı bir röportaj veren ulusal futbolcu izlenimlerini aktarırken, Galatasaraylıları kızdıracak ifadeler kullandı.

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak’ın “İrfan Can Kahveci, Galatasaray’a gelmeyi oldukça istedi. Galatasaraylı bulunduğunu söylemiş oldu” sözlerine cevap veren başarı göstermiş oyuncu, Fenerbahçe’de oynamanın düşsel bulunduğunu belirtti.


İşte İrfan Can’ın yapmış olduğu açıklamalar;

Oldukca mutluyum bu sebeple bundan 5-6 yıl ilkin, Gençlerbirliği’nde oynarken, Fenerbahçe’ye gelme fırsatım vardı. Kulübün tercihi Başakşehir oldu. Kendimi geliştirdim. o vakit gelseydim, bir ihtimal beklentileri karşılayamayacaktım. Kendimi geliştirdim, şu an tam zamanında, iyi yerdeyim. İlk hayalim Avrupa’ydı fakat Fenerbahçe’den Avrupa’ya hayalim hala var. İnşallah şampiyonluklar yaşarım ve Avrupa’ya giderim.

“HER ŞEYİ YAPABİLİRİM AMA BÜYÜK RİSK VAR”

Başakşehir’den kalan bir sakatlığım var. Kolay bir sakatlık değil, zor bir bölgede olan sakatlık. O yüzden acil etmiyoruz. Bir ihtimal her şeyi yapabilirim fakat büyük risk var. Daha iyiye gidiyor, bireysel çalışıyorum. Doktorlar oldukça kafa yoruyor, inşallah yedi gün sonrasında takımla çalışacağım. Hafifçe bir ağrı var, 2-3 güne o da geçecektir. Sonrasında takımla başlayacağım ve inşallah sürem sonuna kadar götürürüz.

“ÇUBUKLU’YU GİYİP SAHADA OLMAK İSTİYORUM”

Bir an ilkin sahaya çıkmak isterim. Bu daha değişik oldu. Geçirme oldum fakat sahaya çıkamıyorum. Sabırsızlanıyorum. İnşallah sahaya çıktığımda layık olurum.

Taraftarlarımız da devamlı ileti atıyor, ne vakit oynayacağımı soruyorlar. Büyük Fenerbahçe formasını üzerime geçirip, sahada olmak isterim.

“MESUT ÖZİL ÇOK MÜTEVAZİ”

Fenerbahçe’de tanıdığım oldukça dostum var. Yabancılar da iyi karşıladı. Mesut ağabey de oldukça iyi karşıladı. Oldukca üst seviyeler görmüş biri fakat oldukça mütevazi, bizlerden biri. Takımda hava oldukça güzel, Fenerbahçe’ye de geldiğim için oldukça mutluyum.

“KÖTÜ OYNASAM BİLE KÖTÜ MÜCADELE ETMEM”

Stada gidiyorum, o havayı solumak isterim ve bir an ilkin çıkıp savaşım etmek isterim. Fena oynasam bile sahaya çıktığımda mücadelemi sonuna kadar vereceğim.

“İNŞALLAH EN ÜSTTE BİTİRİRİZ”

Süper Lig oldukça heyecanlı geçiyor. Dört büyük ekip, ilk dörtte. Oldukca enteresan bir lig. Başakşehir’de oynarken asla bu kadar şampiyonluk yarışı veren ekip olmamıştı. Bizim takımımız oldukça iyi, kulübümüz oldukça iyi transferler yapmış. İnşallah sürem sonu bu işi en üstte bitiririz.

“BENİ ALMAK İSTEDİKLERİNİ GÖSTERDİLER”

Emre ağabey, benim kariyerimde oldukça mühim bir yere haiz. Esasen idollerimden biri ve Türkiye’nin en iyi orta saha oyuncusu. Başakşehir’de ondan oldukça şey öğrendim. Bu seviyeye gelmemde ve daha da yükseğe çıkmamda onun tesiri var. Selçuk ağabeyle de birlikte oynadık, onunla da oldukça şey paylaştık. Ali Koç başkanımıza, Emre ve Selçuk ağabeye oldukça teşekkür ederim. Kulübe gelip, 3-4 kez görüştüler. Beni almak istediklerini gösterdiler. İnşallah ben de onlara layık olurum.

“SELÇUK AĞABEYDE FARK YOK, EMRE AĞABEYDE VAR”

Selçuk ağabeyde hiçbir fark yok fakat Emre ağabeyde var. Geldiğimde, onu gördüğümde şaşırdım. Emre ağabey sahada agresifti fakat şu an daha sakin. İkisi de futbolculara oldukça destek oluyor.

“KUPALARA, HEDEFLERE ULAŞMAK İSTİYORUM”

Hangi kupa, hangi hedef var ise hepsine ulaşmak isterim. Bu büyük kulübe, bu yakışır. Emre ağabey ile konuşmalarımızda “Burada iyi oynayacaksın ve sonrasında Avrupa’ya gideceksin” demişti. Bu istekleri, bu sözleri beni mutlu etmişti.

“EROL HOCA DA BİR AĞABEY GİBİ”

Erol Hoca’yı da Başakşehir’den tanıyorum. Oldukca tanıdık var burada, asla yabancılık çekmedim. Transferimden sonrasında konuştuk. Benden beklentilerini biliyorum, devamlı konuşuyoruz. Erol Hoca da bir ağabey şeklinde, bir dostça. İnşallah hep birlikte şampiyonluklar yaşarız.

“MAÇI İZLERKEN YERİMDE DURAMIYORUM”

“Doktorum, ben çıkıp oynayayım” diyorum fakat riskli olduğundan beni düşünüyor ve “Birazcık daha sabret” diyor. Maçı izlerken yerimde duramıyorum. Antrenmana bile çıkmak isterim fakat risk var. O formayı giyip sahaya çıkmayı oldukça isterim.

“TARAFTARLA BÜTÜNLEŞMEK İSTİYORUM”

Taraftarsız maça çıkmak keyif vermiyor. İlk maçımda taraftarın olmasını, onlarla bütünleşmeyi oldukça arzu ederdim. İnşallah şampiyon oluruz, ne vakit statlar açılırsa buluşuruz. Sıhhat söz mevzusu olunca bir şey diyemiyorsunuz.

“İNŞALLAH TARAFTARLARA LAYIK OLURUM”

Toplumsal medyada taraftarların tepkilerini takip ettim. 2-3 senedir beni oldukça istediklerini biliyordum. İnşallah onlara layık olurum. Destekleri için teşekkür ederim.

İrfan Can Kahveci, transferinden sonra ilk kez konuştu: Fenerbahçe benim hayalimdi

Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here