Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafınca, 15 değişik ülkeden Türkiye Burslusu internasyonal öğrencilerin katılımıyla geçtiğimiz yıl Almanya‘nın Hanau şehrinde meydana gelen ırkçı terör saldırısında yaşamını kaybedenler için anma programı düzenlendi.

YTB, Almanya’nın Hanau kentinde geçtiğimiz yıl 19 Şubat’ta meydana gelen ve 4’ü Türk 9 kişinin öldürülmüş olduğu ırkçı terör saldırısının yıl dönümünde yaşamını kaybedenler için anma programı düzenledi. YTB Ankara Ofisinde meydana gelen programa 15 değişik ülkeden Ankara’daki üniversitelerde eğitim alan Türkiye burslusu internasyonal öğrenciler katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruyla süregelen programda yaşamını kaybedenler için Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Temel İslam Bilimleri Lisans Talebesi Mahama Kouanda, Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirmiş oldu. Programda ayrıcı Türkiye Burslusu öğrenciler şiir dinletisi düzenledi.


Internasyonal öğrenciler adına konuşan Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Talebesi Anmar Nasif, “Hepimiz internasyonal öğrenciler olarak Türk halkı ile muhabbetimizi arttırırken öteki taraftan ülkemize yararlı bireyler olmak için eğitimimizi gayretle sürdürüyoruz. Her insanın insani değerler çevresinde bir araya gelmiş olduğu, harp, ölüm ve istikrarsızlığın hiçbir şekilde zemin bulmadığı, rahatlık ve barışın yargı sürdüğü bir dünyaya inanıyoruz ve Türkiye’nin acısını paylaştığımızı bilmenizi istiyoruz. Bizim şeklinde ortak tarih, kültür, dil, din ve duygu birliği yaşayan toplumlar için duvarlar bulunmamaktadır. Bu sebeple bilhassa Anadolu insanının acısını ve üzüntüsünü daha derinden yaşıyoruz. Diliyoruz ki ikinci ülkemiz olan Türkiye ile paylaştığımız duygular gelecekte daha da güzel olur” diye konuştu. – ANKARA

Uluslararası öğrencilerden 'Hanau saldırısı' adına anma töreni
Uluslararası öğrencilerden 'Hanau saldırısı' adına anma töreni
Uluslararası öğrencilerden 'Hanau saldırısı' adına anma töreni

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here