Gara’da PKK tarafınca şehit edilen 13 vatandaşımızla ilgili olarak Meclis’te bilgilendirme icra eden Asil, bir HDP’li vekilin Gara’ya gittiğini söylemiş oldu. Asil, bunu teslim olan bir teröristin anlattığını belirtirken, o teröristin ifadesi ortaya çıktı.

TERÖRİSTİN İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Teröristin Gara bölgesinde Dirayet Dilan Taşdemir‘in kendisinin içinde bulunmuş olduğu araca bindiğini, sivil kıyafetli, sırt çantalı ve yanında poşetler bulunduğunu anlattığı öğrenildi. Ek olarak teröristin, Taşdemir’in terör örgütünün Mahmur kampında indiğini ve vasıta değiştirerek oradan ayrıldığını söylediği de kaydedildi.


“SİVİL KIYAFETLİYDİ, SIRT ÇANTALI VE ELİNDE POŞETLER VARDI”

Teslim olan terörist ifadesinde şunları söyledi: “Irak Mahmur alanına, hususi kuvvetler mensubu Pirdoğan kod adlı teşkilat mensubunun şoförlüğünde, gene bu alanın düzenlemesini icra eden Özgür Çiya ve Arin Botan ve Arin kod adlı teşkilat üyeleriyle birlikte geçtim. Araçta kod isimlerini hatırlamadığım 3 adam terör teşkilat üyesi daha vardı. Her insanın yanında tabanca ve teçhizatları bulunuyordu. Gara alanında vasıta ile 1.5 saat seyahat yaptık. Yolda başka bir aracın yanında durduk. Bu araçtan Dirayet Dilan Taşdemir adlı, sonradan televizyondan HDP milletvekili bulunduğunu öğrendiğim şahıs indi. Benim bulunduğum araca bindi. Bu şahıs sivil kıyafetliydi, yanında sırt çantası ve poşetler de vardı. Araca bindikten sonrasında bir tek selamlaştık. Aramızda başka bir konuşma olmadı. Ortalama 1 saat vasıta yolculuğundan sonrasında Mahmur kampına geldik. Bizlere ‘hoşça kalınca’ diyerek araçtan indi. Bu şahsı başka bir vasıta aldı”

TAŞDEMİR, SOYLU’NUN İDDİASINI REDDETMİŞTİ

Asil’nun adını açıklamasından sonrasında toplumsal medya hesabından paylaşımda bulunan HDP’li Dirayet Dilan Taşdemir, “Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir izahat yapmış oldu. Bunun dev gibi bir yalan ve iftiraolduğunu göstereceğiz” demişti.

HDP'li vekili Gara'da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı

ÖRGÜT ÜYELİĞİ SUÇLAMASIYLA SORUŞTURULUYOR

Ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir hakkında bu bilgiler doğrultusunda soruşturma yürütüyor. Başsavcılık Taşdemir’in terör örgütü PKK ile ilişkisi ve Gara’da bulunmasıyla ilgili araştırma yapıyor.

HDP'li vekili Gara'da gördüğünü söyleyen teröristin ifadesi ortaya çıktı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here