Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde bir grup öğretmen ve talebe, Aşağı Kayalar köyünde kendi imkanlarıyla yaptıkları tahta kayak takımlarıyla kayan gençlerle birlikte rol aldı.

İlçeye 23 kilometre mesafedeki köyde yaşayan gençlerin, dayanıklılığıyla malum dişbudak ağacından yaptıkları kayak takımlarıyla tırmandıkları tepelerden kaymaları ilgi çekti.


Şemdinli İmam Hatip Ortaokulunda görevli öğretmenler de bir grup öğrenciyle köye giderek, “Liyan” isminde olan tahta kayak takımlarıyla yüksek tepelerden kaymaya çalıştı.

Türk bayrağı açarak tepeden kendilerini bırakan öğretmen ve öğrencilerin keyifli anları renkli görüntüler oluşturdu.

Öğretmenlerden Güllü Batak, okul olarak e-Twinning projesi yürüttüklerini, bunun için kendilerinden bir video istendiğini söylemiş oldu.

Bunun için Aşağı Kayalar köyüne geldiklerini özetleyen Batak, “Burada dişbudak ağacından yapılmış kayak takımlarıyla fazlaca keyifli zaman geçirdik. Köy halkına ilgilerinden dolayı fazlaca teşekkür ederiz. Öğrencilerimizle güzel bigün geçirdik. Bu kayak takımlarını ilk kez gördük. Hakkari merkezi bizlere uzak olduğundan bu imkanın ilçede olması güzel.” diye konuştu.

Köy sakinlerinden Hüsamettin Eren ise ilçedeki öğretmen ve öğrencileri konuk etmekten sevinç duyduklarını belirterek, “Okulun projesi için destek olduk. Öğretmen ve öğrencilere kayak yapmayı öğrettik. Beraber güzel bigün geçirdik.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Sıraç Karadeniz
KAYNAK: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here