İş insanı ve İYİ Parti Muratpaşa Meclis Üyesi Kamil Korkmaz, 2013 senesinde 50 bin liralık alacağı için batkı eden havayolu şirketi sahibinin deposuna hacze gitti. Haciz memurlarıyla beraber depodaki eşyaların ekonomik değerlerini tespit edip listelerken bir kutuda, üstünde ‘Süleyman Demirel şapka‘ yazısını fark etti. Korkmaz, kutuyu açtığında içinde 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kendiyle özdeşleşen ve devamlı yanında taşımış olduğu fötr şapkalardan biriyle karşılaştı.

8 YILDIR GÖZÜ GİBİ BAKIYOR

İçine baktığında ‘En iyi dileklerimle sevgi ve saygıyla. S. Demirel’ el yazısını gören Korkmaz, şapkayı da haczetti. Hemen sonra bu şapkayı alacağı üstünden düşerek satın alan Kamil Korkmaz, 8 senedir ona gözü şeklinde bakıyor. Kendi bürosunda çelik kasanın içinde saklamış olduğu fötr şapkayı bazen çıkarıp tozunu alan ve bakımını icra eden Korkmaz, 2014 senesinde yaşamını yitiren babasının ve kendisinin Süleyman Demirel’e sevgisi sebebiyle şapkaya fiyat biçemiyor.


Hacze gittiğinde bulduğu Süleyman Demirel şapkasına yıllardır gözü gibi bakıyor

“MANEVİ DEĞERİ VAR”

91 yaşlarında vefat eden Demirel’in bu şapkayı bir süreliğine kullandığını ve haczettiği iş adamına armağan ettiğini belirten Korkmaz, “Süleyman Demirel iyi bir siyasetçiydi. Kendisinden oldukca şey örnek aldım. 2013 senesinde haciz için gittiğim depoda bu şapkayı görünce derhal haczettim ve o günden beri özenle saklarım. Tecim yapıyorum, alacaklarımı da eğitim etmek zorundayım. Şapkayla beraber çeşitli tablolar ve hususi ürünler de var. Bir tek bu şapkayı içsel kıymeti açısından fiyat belirleyemedim. Benden daha iyi bakacak biri olur da karşıma çıkarsa ve şapkaya layıkıyla kıymet vereceğine inanırsam verebilirim” dedi.

Korkmaz, şapkayı almak için oldukca sayıda kişinin kendisiyle iletişime geçip fiyat teklifi verdiğini, sadece Süleyman Demirel’in içsel değerine uygun görmediği için satmadığını sözlerine ekledi.

Hacze gittiğinde bulduğu Süleyman Demirel şapkasına yıllardır gözü gibi bakıyor

ŞAPKASINI KAPTIRMAMIŞTI

Türkiye siyasetine damga vuran Süleyman Demirel’in kendisiyle simgeleşen fötr şapkasını, 90’lı yıllarda seçim meydanlarında bir yurttaş almak istemişti. Demirel uzun uğraşlar sonucu şapkasını çekerek almış, görüntüler o dönem gündem olmuştu.

Hacze gittiğinde bulduğu Süleyman Demirel şapkasına yıllardır gözü gibi bakıyor
Hacze gittiğinde bulduğu Süleyman Demirel şapkasına yıllardır gözü gibi bakıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here