Dün, en düşük 6,9223 en yüksek 7,0103 seviyelerini gören dolar/TL, günü bundan önceki kapanışın yüzde 0,2 üstünde 6,9757’den tamamlamıştı. Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının peşinden saat 10.50 itibarıyla bundan önceki kapanışa gore yüzde 0,2 artışla 6,9780’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Euro/TL, aynı dakikalarda önceki kapanışa gore yüzde 0,3 artışla 8,4510’dan, sterlin/TL de yüzde 0,2 kıymet kazancıyla 9,7570’ten satılıyor. Euro/dolar paritesi yüzde 0,2 artışla 1,2110 seviyesinde dengelendi. Dolar endeksi, 90,4-90,7 dar bandında sakin bir seyir izliyor.


Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin bulunduğunu, yurt haricinde sanal ortamda düzenlenecek G7 Liderler Zirvesi ve dünya genelinde açıklanacak öncü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) verileri takip edileceğini belirtti.

KORONA PİYASALARI ETKİLİYOR

Piyasalar kapandıktan sonrasında yayımlanması beklenen internasyonal derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye değerlendirmesinin yatırımcıların gündeminde bulunduğunu bildiren analistler, ABD’de hayata geçirilmesi planlanan ekonomik destek paketi ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına ilişkin haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu beyan etti.

TÜRKİYE’NİN NOT VE GÖRÜNÜMÜ YÜKSELEBİLİR

Fitch Ratings’in, Türkiye değerlendirmesinde genel olarak bir değişim beklenmemesine rağmen not ve görünümün yükseltilebileceğine dair ihtimali dile getiren analistler de bulunuyor. Fitch Ratings, Ağustos 2020’de Türkiye’nin kredi notunu “BB-” olarak teyit ederken, not görünümünü ise ‘durağandan’ ‘negatife’ çevirmişti.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Güne yükselişle başlayan dolar, 6,97'den işlem görüyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Murat Birinci
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here