Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Aytemiz Alanyaspor‘u 1-0 yenik ettikleri maç sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunmuş oldu.

Ilk olarak maçı değerlendiren tecrübeli teknik adam, “Bir tuzağı daha bertaraf etmenin mutluluğu içerisindeyim” ifadelerini kullandı.


Fatih Terim’in öteki açıklamaları şu şekilde;

“Bir kez kendi karakterimizin haricinde bir oyun oynamak istedik. İkinci yarıda bazı şeylere zorunlu kaldık. Herhangi bir açık vermek istemedik. 2 stopere de müsaade ettik oynamalarına. İkinci bölgede sağlam durduk. Kendimize gore sağlam durduk.”

“Hem golü, hem de pozisyonları bulduk. Oyunun ilk yarıda kopması gerekirdi, koparamadık. Hakemlerle birlikte, beraberce koparamadık oyunu.”

“İlk yarı ne düşündüysek tuttu, kalemizde de fazla pozisyon vermedik. 1-2 çekince buldu fakat 2. yarı daha fazlaca bıraktık onlara. İstem dışı oldu, fazlaca tutamadık topu. Başka bir oyun şekli bizi sonuna kadar götürdü.”

“ÇOK KRİTİK BİR 3 PUAN ALDIK”

“Gol yiyebilirdik. Oldukca pozisyona girip kaybettiğimiz puanların dengelendiğini düşünüyorum kimi zaman bu şekilde olduğunda. Oldukca eleştiri bir yerde, fazlaca eleştiri bir 3 puan aldık.”

“3 puan aldığımız için mutluyum. Oyunu daha fazlaca oynadılar, biz azca oynadık, o pozisyon oldu, bu pozisyon oldu… Mutlak baş rollerde olanlar belli.”

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim: Bir tuzağı daha bertaraf ettik

Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here