???????Kütahya’da fotoğraf tutkunları, hazırlanan proje kapsamında kenti her yönüyle fotoğraflayıp tanıtıma katkı sunacak.

İl Kültür ve Gezim Müdürlüğünün, Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ile başlatmış olduğu “Fotoğraflarla Tarihim ve Kültürüm Kütahya Projesi” kapsamında müdürlük çalışanı ile dernek üyeleri, kenti her yönüyle fotoğraflıyor.


Şehir merkezindeki müzeler, Germiyan Sokağı, Yüce Cami, Macar Evi, Kütahya Kalesi benzer biçimde alanlarda çalışan proje ekibi, Gediz ilçesindeki Eskigediz ve Murat Dağı Kayak Merkezi‘nde de çekimler yapmış oldu.

İl Kültür ve Gezim Müdürü Zekeriya Ünal, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, tarih, kültür, gezim ve sanat şehri Kütahya’yı Türkiye ve dünyaya tanıtmak amacıyla projeyi başlattıklarını söylemiş oldu.

Kentin destinasyon alanlarının tanıtımına yönelik emek verme yaptıklarını aktaran Ünal, şu şekilde devam etti:

“Kütahya’mız hakikaten de mühim değerlere haiz. Bu değerlerin tanıtımına yönelik birçok emek verme yapılmakta. Ikimiz de Kültür ve Gezim Müdürlüğü olarak bu çalışmalara katkı sunmak adına proje hazırladık. Proje kapsamında Kütahya Evliya Çelebi Fotoğraf Derneği ile protokol imzaladık. Protokol kapsamında dernek yöneticileri ve üyeleri ilimizin her yönünü fotoğraflıyor. Emek harcama sonrasında elde edeceğimiz dokümanlarımızı ilimizde çeşitli platformlarda paylaşıp sergileyeceğiz. Bununla birlikte Kültür ve Gezim Bakanlığımızın mühim projelerinden olan Go Türkiye’de kapsamında da bu verilerimizi kullanacağız.”

Dernek Başkanı Emel Oğur ise Kütahya için büyük ehemmiyet taşıyan projede yer almaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Oğur, “Proje ile il merkezimiz ile Çavdarhisar ilçemizde bulunan Aizanoi Antik Kenti’nde oldukca güzel emekler yaptık. Şimdi de Gediz ilçemizde, Eskigediz’de ve Murat Dağı Kayak Merkezi’nde çekimler yapıyoruz. Çekimlerimizi paylaştığımız platformlarda oldukca güzel geri dönüşler alıyoruz. Dernek olarak Kütahya’mızın tanıtıma katkı sunmak bizleri ek olarak mutlu ediyor.” dedi.???????

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ramazan Doğan
KAYNAK: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here