FETÖ’nün altın nesli olarak adlandırılan firari mahrem imamların son aylarda gizlendikleri gaybubet evlerinde gözaltına alınmasının sebebinin, itirafçı olmaya ikna edilen teşkilat üyeleri olduğu öğrenildi. Ankara ve İstanbul başsavcılıklarının soruşturmalarında şüphelilerin örgütün halen etkin olan mahrem imamlarının adreslerini tek tek açıklamış olduğu, meydana getirilen operasyonların teşkilat üyelerinde korku oluşturduğu açıklandı. 

FETÖ’nün “altın nesli” olarak malum mahrem imamların son aylarda meydana getirilen operasyonlarda, güvende olduklarını düşündükleri gaybubet evlerinde yakalanması dikkat çekiyor. Ankara ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılıklarının yürüttüğü soruşturmalarda, MİT ve Güvenlik İstihbaratın çalışmalarıyla gözaltına alınan şüphelilerin itirafçı olmaya ikna edilmesiyle, örgütün firari mahrem imamlarının gaybubet evlerinde nokta operasyonlarla gözaltına alındıkları öğrenildi. Güvenlik kaynaklarından DHA’ya meydana getirilen değerlendirmede, örgütün yurtiçinde ve yurtdışındaki gizlenen üyelerinin büyük tedirginlik yaşamış olduğu öğrenildi. Örgütte altın nesil olarak kabul edilen mahrem imamların en güvende hissettikleri gaybubet evlerinde birer birer gözaltına alınmasının FETÖ’cülerin dirençlerini kırdığını belirten güvenlik kaynakları, bu tablonun itirafçı sayısını da artırdığı değerlendirmesi yapmış oldu. 

ALTIN NESİL GAYBUBET EVLERİNDE YAKALANDIGaybubet evlerinde saklanırken yakalanan mahrem imamların neredeyse tamamının etken görevde olduğu da belirtiliyor. Bu adlar içinde Türkiye’deki firari FETÖ’cülerin para akışını elde eden, halen etkinlik yürütmeye çalışan örgütün güncel finans ve personel sorumlusu Erhan Acar, İstanbul Ümraniye’de gizlendiği gaybubet evinde yakalanan eski güvenlik müdürü Naci Özmen, BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopter kazasında ölmesiyle ilgili dosyada mühim bilgiler veren ve gaybubet evinde yakalanan FETÖ imamı Kamil Bakum, KKTC’de teşkilat adına yapılanma faaliyeti yaparken yakalanan Ahmet Yiğit benzer biçimde altın nesil olarak değerlendirilen imamlar içeriyor. 

YURTDIŞINDA GAYBUBET EVLERİNDE GİZLENİYORLAR

Güvenlik kaynakları FETÖ’nün yurtiçinde olmasıyla birlikte yurtdışındaki üyelerinin de güvendi hissetmediklerini belirtti. MİT operasyonları ile yurtdışında da yakalanarak Türkiye’ye getirilen mahrem imam sayısındaki artış sebebiyle, örgütün firari imamlarının yurtdışında bile rahat hissetmedikleri, gaybubet evi adında olan hücre evlerinde saklandıkları kaydedildi.
Kaynak: Demirören Haber Ajansı


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here