Esenyurt'ta borcunu ödemeyen arkadaşını silahla vurdu

12 Şubat Cuma günü 09.00 sıralarında, Esenyurt’un Gökevler Mahallesi’nde  C.B., kendisine borcu olan A.P.’ye ulaşamayınca kız arkadaşı E.D. ile beraber plan kurdu. Düzmece toplumsal medya hesabı üstünden bildiri atan E.D., A.P. ile görüşmek istedi. Mesajlara karşılık veren A.P., görüşme talebini kabul etti.

SİLAH DOĞRULTTU

Çift, buluşma saatinde A.P.’nin kalmış olduğu sitenin önüne otomobilleri ile geldi. Otomobilde gizlenen C.B., A.P. otomobile biner binmez yanında getirmiş olduğu tabancıyı doğrulttu.

Otomobil içinde başlamış olan dövüşte C.B., kendisine borcu olan A.P.’ye ateş etti. Bu sırada araya girmeye çalışan E.D. ile tuzağa düşen A.P. kurşunların hedefi oldu. Silahlı saldırgan, yaralı A.P.’yi araçtan atıp, vaka yerinden uzaklaştı.

Esenyurt ta borcunu ödemeyen arkadaşını silahla vurdu #1

OTO YIKAMAYA GİTTİ

Olayın şokunu atlatamayan genç kız, bir sıhhat merkezine sığındı. Bu sırada kız arkadaşını bırakan C.B., bir oto yıkama işletmesine giderek otomobilindeki kan izlerini yıkatmaya çalıştı.

BASKIN DÜZENLENDİ

Esenyurt İlçe Güvenlik Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Yazıhane Amirliği ekipleri, yapmış olduğu emekler sonucunda arabanın yerini tespit ederek, oto yıkamaya baskın düzenledi.

GÖZALTINA ALINDI

Şahsı ve aracı oto yıkamaya takımlar, C.B.’yi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheli, vakası itiraf etti. Vakada kullanılan 2 tabancayı bir arsaya gömdüğünü söylemiş oldu.

Polis ekiplerinin emek harcamaları sonucunda E.D. ile C.B. adliyeye sevk edildi. A.P.’nin silahla yaralanıp, otomobilden atılmış olduğu anlamış olur ise güvenlik kamerasına yansıdı.


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here