Vasıta kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car’ın Türkiye ağı olan Enterprise Türkiye, şubat ayı içinde 6 yeni kent içi ofisini daha devreye aldı.Türkiye’nin gereksinim duyulan her noktasına kiralama çözümlerini daha çok ulaştırmayı hedefleyen Enterprise, bu kapsamda İstanbul‘da Cevahir AVM ve Ümraniye, Malatya’da Malatya Park AVM ile Alanya, Muş ve Hatay‘da yeni kent içi ofislerini hizmete sundu.

Koronavirüs (Covid-19) salgını sonrası yeni normale dönüşün getirmiş olduğu mobilite ihtiyacıyla beraber geçtiğimiz yıl da ofis sayısını artıran Enterprise, ülke genelinde ise toplamda 70’in üstünde ofis sayısına ulaştı. Enterprise Türkiye; geçtiğimiz yıl Enterprise-Rent-A-Car’ın etkinlik gösterdiği ülkeler içinde meydana getirilen değerlendirmede, yüzde 88’lik satın alan memnuniyeti oranıyla dünya averajının üstünde bir performans göstermişti.

Enterprise Türkiye CEO’su Özarslan Tangün mevzuyla ilgili olarak; “Pandemi, bilhassa vasıta kiralama sektöründe kurumsal kimliğe haiz güvenilir markaları pozitif anlamda ayrıştırdı. İnsanlar virüsten korunma amacı ile şehiriçi ve şehirlerarası toplu taşımaya mühim bir alternatif olması sebebiyle vasıta kiralamaya yöneldi. Bu bilinçle, virüsün yayılımını engellemek ve cemiyet sağlığını korumak adına tüm araçlarımızı teslim etmeden ilkin ve teslim aldıktan sonrasında detaylı şekilde dezenfekte etmeye başladık. Tüketicilere sunduğumuz parasız dezenfekte, daha azca temas, eve teslim/evden alım hizmetlerimizle ihtiyaçlara hızla cevap vermeye çalıştık. Salgınla beraber müşterilerimizin vasıta kiralama süreleri de farklılaştı. Daha esnek kiralamaya yöneldik. Haftalık, aylık, 3 aylık şeklinde kiralamalarda artış yaşandı. Bununla birlikte kent içi lokasyonların kiralamada öne çıkmasıyla beraber kent içi ofis yatırımlarımıza hız verdik. Dolayısıyla, pozisyonumuzu pandeminin getirmiş olduğu yeni normale nazaran alarak 2020 senesinde vasıta sayısı, ofis ve daha da önemlisi istihdam anlamında mühim oranda büyüdük. Bu bağlamda 2021 senesinde yeni kent içi ofis yatırımları halletmeye da devam edeceğiz ve yakın süre hedefimizi 100 ofis olarak belirledik” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kaynak: Carmedya.com


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here