Diyanet personel sayısı ile ilgili iddialara yanıt verdi

Bazı medya organları Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2020 senesinde personel sayısında patlama olduğuna yönelik iddialarda bulunmuştu.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu iddialara yönelik açıklamada bulunmuş oldu.

”SAYILAR 2019 YILINA AİT”

Meydana getirilen açıklamada,“Kamu İdarelerince Hazırlanacak Performans Programları Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince doğru ve güvenilir bilgiye dayalı, mali saydamlığı ve hesap verebilirliği sağlayacak şekilde Başkanlığımız performans programları her yıl hazırlanmakta ve kamuoyu ile paylaşılmaktadır.

Söz mevzusu programlara atıf yapılarak yazılan haberde yer edinen, 104 bin 814 personel sayısı, Başkanlığımız 2020 Yılı Performans Programında yayınladığı ve 2019 yılına ilişik kadrolu personel sayısıdır.

Söz mevzusu programda aynı yıla ilişik sözleşmeli personel sayısı ise 26 bin 061 olarak ayrı bir tabloda gösterilmiştir.

”ATRIŞ DEĞİL,DÜŞÜŞ OLMUŞTUR”

Dolayısıyla 2020 yılı Performans Programına nazaran 2019 yılı kadrolu ve sözleşmeli toplam personel sayımız 130 bin 875’tir.

Başkanlığımız 2021 Yılı Performans Programında ise aynı tablo içinde gösterilen 2020 yılındaki kadrolu ve sözleşmeli toplam personel sayımız 128 bin 469’dur. İddia edilenin aksine personel sayımızda artış değil, düşüş olmuştur.” ifadelerine yer verildi.

Diyanet personel sayısı ile ilgili iddialara yanıt verdi #1


Kaynak: www.ensonhaber.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here