Önceki hafta Salı günü saat 14.45 sıralarında Şişli Merkez Mahallesi’nde meydana gelen vakada, edinilen bilgiye bakılırsa yabancı uyruklu Widline Erie, dostlarıyla beraber talebe yurduna eşya taşımaya başladı. Bir süre sonrasında taşıma işlemini bitiren Erie, otomobiline bindi. Yola çıkmaya çalışan hanım fren yerine gaza basınca direksiyon hakimiyetini yitirdi.

GÜÇLÜKLE DURABİLDİ

Kontrolden çıkan otomobil kaldırıma çıkarak o esnada kaldırımda bastonuyla yürüyen Sebahattin Özcan’a çarptı. Çarpma sonucu duvara çarpan adam takla atarak yere savruldu. Otomobil ise naturel gaz kutusuna ve havalandırma borularına çarparak durabildi.


İstanbul'un göbeğinde dehşet anları: Bastonlu yaşlı adam takla attı

KORKUNÇ KAZA GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Dehşet anları ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, hanım sürücü otomobiline binerek yola çıkmak istiyor. Arkasından sürücünün kontrolünden çıkan vasıta kaldırıma çıkıyor. Vasıta kaldırımda bastonuyla yürüyen yaşlı adama çarpıyor. Duvara çarpan adam takla atarak yere savruluyor.

KADIN SÜRÜCÜ DİREKSİYON BAŞINDA ŞOKE OLDU

Kazanın arkasından suç duyurusu üstüne vaka yerine sıhhat ve polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede vaka yerine gelen sıhhat ekipleri, direksiyon başlangıcında şoke olan sürücü Erie’yi yaptıkları ilk müdahalenin arkasından ambulansla Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına aldı.

Yaralı halde yerde oturan Özcan’da sıhhat ekiplerinin müdahalesinin arkasından başka bir ambulansla hastaneye kaldırıldı. Erie ve Özcan’ın durumlarının iyi olduğu ve yaşamsal tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

İstanbul'un göbeğinde dehşet anları: Bastonlu yaşlı adam takla attı

“APARTMAN UÇUYOR ZANNETTİM”

Vakayla ilgili konuşan bina sakini Nuran Tüzün, “Garaj önündeki aracın içinde fazlaca sayıda siyahi çıktı. Talebe yurduna eşya taşıyorlardı, bende burada oturuyordum. İçerisinde direksiyonda hanım varmış. Konuşurken ‘güm’ diye bir ses duydum, bir baktım bizim apartmana vurmuş. Insanın birisi de yoldan geçiyormuş ona da vurmuş. Siyahi hanım da yaralıydı, adam da yaralıydı sırtüstü yere düşmüştü. Camı açtım ne oluyor diye bir baktım, apartman uçuyor zannettim. Ondan sonrasında polisler ve ambulans geldi, götürdüler” dedi.

MAHALLEDE PANİK YAŞANDI

Olayın arkasından polis ekipleri de kazayla ilgili araştırma yaparak tutanak tuttu. Aracın bina girişindeki doğalgaz kutusuna ve havalandırma borularına çarpması sebebiyle vatandaşlar büyük ürkü yaşadı. Vaka yerine gelen naturel gaz ekipleri de gazı gezerek tedbir aldı. Meydana getirilen çalışmaların arkasından otomobil çekici yardımıyla güvenlik otoparkına götürüldü.

Direksiyon hakimiyetini kaybeden kadının, bastonlu yaşlı adama çarptığı anlar kamerada

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here