Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay “Güzel bir lig maçıydı. Son pasları iyi değerlendirsek maçı daha erken bitirebilirdik” dedi. Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Dan Petrescu ise “Maça iyi başladık fakat gölü gören Sivasspor oldu. İkinci yarı çabamız netice vermedi” dedi.

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, 2-0 kazandıkları Hes Kablo Kayserispor maçının peşinden değerlendirmelerde bulunmuş oldu.Çalımbay, haklı bir yengi aldıklarını belirterek, “Oynadığımıız maç iki ekip için de fazlaca önemliydi. Maça istediğimiz benzer biçimde başlayamadık. Baskı yaptılar. 15 dakika sonrasında kendimizi toparlayıp oynamaya başladık. Hakkaten güzel bir lig maçı oldu. Kıran kırana geçti. Gelen fırsatları iyi değerlendirdik. İkinci yarı Kayseri riske girdi, 3-4 forvetle oynadı. O anlarda kaptığımız topları iyi kullansak değişik bitebilirdi. Bunlardan yalnız bir tanesini değerlendirdik, Gradel’in penaltısı. Son paslarımızda dikkatli olsak maçı daha ilkin bitirebilirdik. Takımımı kutlama ediyorum. Muhteşem savaşım ettiler. Hak ettiğimiz güzel bir yengi aldık. Lig fazlaca uzun. Oldukça mühim maçlar var. Kimin kimi yeneceği belli değil. Dikkatli ve önlemli gitmek lazım. Aldığımız yengi mühim fakat daha mühim maçlarımız var. İnşallah onları da iyi bir halde bitirmeye çalışacağız. Sakat ve eksiklerimiz ulaştığında daha alternatifli bir kadromuz olacak. İnşallah ligi de fazlaca iyi bir yerde bitireceğiz” dedi.PETRESCU: ÜZGÜNÜZ

Hes Kablo Kayserispor Teknik Direktörü Dan Petrescu ise “Aslına bakarsak maça iyi başladık. Önde basarak, pres yaparak başladık fakat gol geldi. Sivasspor ilk atağında golü buldu. Arkasından organizasyon ve moral anlamında düşüşe geçtik. İkinci yarı baskı yaptık fakat istediğimiz benzer biçimde olmadı. Sonrasında Sivasspor son bölümde ikinci golü buldu ve maçı kazanmıştır. Üzgünüz” ifadelerini kullandı.

Demir Grup Sivasspor - Hes Kablo Kayserispor maçının ardından
Demir Grup Sivasspor - Hes Kablo Kayserispor maçının ardından
Demir Grup Sivasspor - Hes Kablo Kayserispor maçının ardından

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Eraydın Aytekin


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here