ABD’nin terör örgütü DEAŞ ile savaşım etmek maksadıyla kurduğunu açıklamış olduğu koalisyonun sözcüsü Wayne Marotto, toplumsal medya hesabından skandal bir paylaşımda bulunmuş oldu.

PKK İLE KOL KOLAYIZ” MESAJI

Paylaşımında terör örgütü PKK’nın Suriye kolu SDG (SDF) ile iş birliği yaptıklarını ifade eden sözcü, “”DEAŞ ile Savaşım Internasyonal Koalisyonu’nun Kuzeydoğu Suriye’deki misyonu değişmedi. Koalisyon güçleri, partneri SDG ile beraber DEAŞ’ı yenmek için çalışıyor. Koalisyon tertipli olarak güvenlik devriyeleri yapıyor; konvoyları ESSA’ya (Doğu Suriye Güvenlik Alanı) tekrardan intikal ettiriyor, üsleri geliştiriyor ve koruyor. Birlik sayıları ve üsleri şu ana kadar artmadı.” ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisine rağmen ABD'li komutandan 'PKK ile kol kolayız' mesajı

AYNI KOMUTAN GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DE KADIN TERÖRİSTLERİ PAYLAŞMIŞTI

Marotto, paylaşımlarında sık sık PKK’lı teröristlere yer veriyor.

Geçtiğimiz günlerde sözcünün yapmış olduğu izahat ABD Merkez Komutanlığı CETCOM tarafınca da paylaşılmış, “Kobani’nin sözde özgürlüğü” kutlanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisine rağmen ABD'li komutandan 'PKK ile kol kolayız' mesajı

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ABD’YE TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Öte taraftan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi’nin tv kanalında meydana gelen hususi programa video bildiri göndermiş, ABD’ye teröre verdiği destek sebebiyle tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son dönemde Türk-Amerikan dostluğunun ciddi şekilde kontrol edilmiş olduğu bir süreci hep beraber yaşadık. Bilhassa PKK terör örgütü ve uzantılarıyla savaşım mevzusunda NATO müttefikimizden arzu ettiğimiz desteği ve dayanışmayı göremedik.” demişti.

“13 insanımızın şehit edilmiş olduğu kalleş terör saldırısı sonrasında tüm müttefiklerimizden net tutum bekliyoruz” diyen Erdoğan, “Ne ülkemizin ne de bölgemizin geleceğinde DEAŞ’ından PKK’sına, FETÖ’sünden YPG’sine kadar eli kanlı katillerin hiçbirine yer yoktur” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tepkisine rağmen ABD'li komutandan 'PKK ile kol kolayız' mesajı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here