Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, son günlerde vatandaşı da canından bezdiren sebze ve meyve fiyatlarındaki fahiş artışla ilgili devreye girdi.

Meydana getirilen son toplantılarda Erdoğan’ın, “Ziraat Kredi‘ye ilişkin birleşke marketler regüle edilecek. Bunların sayısının arttırılması için planlama yapılıyor” söylediği öğrenildi. Cumhurbaşkanı’nın ek olarak perakende yasası ile minik esnaf korunurken, zincir marketler için de düzenleme yapılmasının hedeflendiği bilgisini verdiği öğrenildi.


ZİNCİR MARKETLERE DÜZENLEME

Özgürlük’in haberine bakılırsa, AK Parti’de meydana getirilen son toplantılarda kurmaylar, sebze ve meyve fiyatlarındaki artış gündeme geldi. AK Parti kurmaylarının, bu durumun vatandaşı bire bir etkilediğini ifade etmesi üstüne Erdoğan’ın, Ziraat Kredi’ye ilişkin birleşke marketlerin regüle edileceğini ve sayıların arttırılması ile ilgili bir emek harcama yapıldığını söylediği açıklandı. Erdoğan’ın, Tecim Bakanı Ruhsar Pekcan’ın marketlerdeki rekabeti dengelemek için emek harcama yaptığını ifade ederek, çoklu zincir marketlerin hem minik marketleri, hem de vatandaşı etkilediğini söylediği ifade edildi. Erdoğan’ın çoklu zincir marketlerin fiyatlar mevzusunda belirleyici duruma gelmesinin önüne geçileceğini, ek olarak perakende yasasıyla ilgili çalışmada zincir marketlerde yapılacak düzenleme ile minik esnafın ve vatandaşın korunacağını belirttiği öğrenildi.

ANAYASA ÇALIŞMALARI ‘DEVRİM’ NİTELİĞİNE

Edinilen bilgiye bakılırsa toplantılarda Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına Anayasa çalışmasının iyi anlatılması yönünde yönerge verdi. Yeni anayasanın “sivil” ve “devrim” durumunda olacağına vurgu meydana getiren Erdoğan’ın önümüzdeki dönemde yapılacak çalışmaların seyrine bakılırsa hareket edileceği mevzusunda değerlendirmeler yapmış olduğu açıklandı. Kongrelerle ilgili son durumun da konuşulduğu toplantılarda, AK Parti’nin 7’nci Olağan Büyük Kongresi’nin nisan ayında yapılmasının planlandığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan fahiş fiyat artışı talimatı: Kooperatif marketlerin sayısı artacak
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here