BÜYÜKŞEHİR Belediye Erzurumspor, 6 haftalık periyodun peşinden evinde Atakaş Hatayspor’a 3-1 yenik oldu. Konuk ekip teknik direktörü Ömer Erdoğan, zor bir deplasmandan 3 puan aldıkları için mutlu olduklarını söylerken, BB. Erzurumspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, bireysel hatalardan kaybettiklerini açıkladı.



Kazım Karabekir Stadyumu’ndaki maçın peşinden basın toplantısında konuşan Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Ömer Erdoğan, “Zor bir deplasmandan 3 puan aldığımız için oldukça mutluyum. 6 haftadır Erzurumspor hakkaten Süper Lig’de oldukça dengeli müdafa icra eden, rakibe oldukça fazla boşluk bırakmayan, fazla pozisyon vermeyen ve azca gol yiyen takımdı. Ikimiz de bunu çözümleme ederken, sabırlı oynamayı tercih ettik. Ilkin rakibimizi üzerimize çekip orada kazandığımız toplarla müdafa arkası, müdafa arası pozisyon bulmaya çalıştık. İlk attığımız golün çalışmasını hafta içi oldukça yaptık. Bunun karşılığını bugün sahada görmek, yaşamak beni bir alıştırmacı olarak oldukça mutlu etti. Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Erzurumspor’a da bundan sonrasında ki maçlarında başarılar temenni ediyorum” dedi.BİREYSEL HATALAR BİZİ ÜZDÜ”Ilk olarak oldukça enteresan bir maç oldu, 6 haftalık periyodun arkasından bu şekilde bir netice beklemiyorduk” diyerek konuşmasına süregelen BB. Erzurumspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, şunları söylemiş oldu: “Takımın moral motivasyonu yüksekti. Yarışma aslına bakarsak bizim istediğimiz şekilde başladı. Oyun bizim kontrolümüzde, ne yaptığını bilen ekip görüntüsü sahada vardı. Fakat sezonun her halde en güzel kafa gölünü yedik. Aatif’in defanstan dönen topu, Omolo’nun kalecinin kurtardığı pozisyon, Gomes’in kafa şutu bizim iyi şeyler yaptığımıza delaletti, iyi gidiyordu. Doğrusu ofsayttan attığımız gol bizi ümitlendirdi, umut içindeydik zira oyunun gidişatı onu gösteriyordu. Sadece ilk yarının sonunda yediğimiz saçma bir penaltı, doğal olarak oldukça saçma bir penaltı, o zamana kadar pozisyon yok, ilk yarı 2-0 içeri giriyorsunuz. Oyuncu değişikliği yaptık. Bu sefer kalecimizin kırmızı kartı. Kaptırdığımız geri pas, bireysel  hatalar hep. Sonrasında sevindirici bir şey, ekip 10 kişiyle mücadeleyi bırakmadı, direndiler. Oyun disiplininden memnunum, bireysel hatalar bizi üzdü. Başımızı eğmeyeceğiz. Yolumuz uzun, bayağı bir yolumuz var. Bir pozitif yanları kaçırdık, pozitif yanları geri teptik, erteledik doğrusu. Genel olarak baktığımız süre bu skoru haketmediğimizi düşünüyorum ekip olarak. Bir ihtimal 3-1’den sonrasında bu şekilde konuşmak bazılarına yanlış gelebilir fakat oyunsal anlamda sıkıntımız yok, bireysel hatalardan yenik olduğumuz maç. Kaybı telafi edeceğiz, edecek bir takımım var. Bunu telafi edip devam edeceğiz. İyi bir ekip olduk, yolumuz da uzun.”

Takımın gol umudu Ricardo Gomes’in biçim düşüklüğüyle ilgili bir soruya da yanıt veren Bakkal, “Bireysel anlamda pek girmeyeyim de ara sıra bazı oyuncular düşüş yaşayabilir fakat derhal bir dönemde oyuncuyu yitirmek, geldiğimiz dönemde hepsine ihtiyacımız var. Tamamımız iyi niyetle bakıyoruz, o da en kısa zamanda kendini toparlayacaktır. Bizlere her oyuncumuz lazım zira” dedi.


– Erzurum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Salih TEKİN




Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here