Merakla takip edilen Blizzard Entertainment oyunları ve etkinliği hakkında detaylar, geçtiğimiz günlerde BlizzConline etkinliğinde ele alındı.

BLIZZARD ENTERTAINMENT OYUNLARI

World of Warcraft (Windows ve Mac çıkış zamanı 23 Kasım 2004) dünyanın en popüler abonelik tabanlı oldukça oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu. Azeroth adlı fantastik dünyada geçen WoW, oyuncuları efsanelerle, büyülerle, dayanışmayla ve sonsuz macerayla dolu bir yolculuğa çıkarıyor.


Bu serüveni 140 milyondan fazla oyuncu deneyim etti.

Oyuncular 13 ırk, 12 derslik ve Alliance ya da Horde tarafları arasından seçim yapabiliyor.

Son gösterilen genişleme paketi Shadowlands™, oyuncuları Azeroth’un diğeri hayatına gönderiyor.

Blizzard 2009 yılından bu yana oyun içi pet satışı vasıtasıyla hayır işleri için 17 milyon Amerikan dolarına yakın para topladı.

World Of Warcraft Classic (eklenme zamanı 26 Ağustos 2019), genişleme paketleri öncesindeki orijinal WoW deneyimini tekrardan yaratıyor.

Overwatch® (Windows, PS4 ve Xbox One çıkış zamanı 26 Mayıs 2016, Switch çıkış zamanı 15 Ekim 2019) ekip tabanlı bir nişancılık oyunu. Dünyanın pek oldukça değişik ülkesinden gelen renkli ve oldukça çeşitli kahramanlardan oluşan ekibinin hepsi emsalsiz, akıl almaz silahlara, inanılmaz kabiliyetlere haiz.

Ekip çalışmasını ödüllendiren oyunda oyuncular Süratli Oyun, Rekabetçi Mod ve çeşitli Arcade modlarında hedefleri ele geçirmek için güç birliği yapıyor.

Overwatch 100’den fazla Senenin Oyunu ödülü aldı ve 50 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Overwatch 2 ise geliştirme aşamasında (çıkış platformları sonrasında açıklanacak).

Hearthstone® (Windows, Mac, iOS ve Android çıkış zamanı 11 Mart 2014) aldatıcı basitlikte fakat akıl almaz keyifli oynanışıyla parasız oynanabilen bir dijital kart oyunu. Oyun gürül gürül yanan bir han şöminesinin başlangıcında meydana getirilen dostça karşılaşmalardan ibaret ve kısa fakat tempolu düellolardan oluşuyor.

Oyunun son çıkan genişleme paketi, Kasım 2020 tarihindeki Madness at the Darkmoon Faire

Hearthstone’da genişleme paketlerinin yanı sıra birbirinden son aşama değişik oynanış tarzları sunan ayrı oyun modları bulunuyor.

Hearthstone çıkışından bu yana 100 milyondan fazla oyuncuya ulaştı.

Diablo® III (Windows, Mac, PS3, Xbox 360 ve PS4 çıkış zamanı 15 Mayıs 2012; Switch çıkış zamanı 2 Kasım 2018), Blizzard’ın tür belirleyici nitelikteki aksiyon-rol yapma oyunu serisinin üçüncü kısmı. Karanlık ve iblislerle dolu Sanctuary dünyasında geçen Diablo III, oyuncuları Burning Hells’in mahluk ordularına kafa tutmaya çağrı ediyor.

Reaper of Souls® genişleme paketinin çıkmasının peşinden, seri 30 milyon kopyalık satış rakamına ulaştı.

2017’nin temmuz ayında çıkan Rise of the Necromancer ise Diablo II’den esinlenen yeni bir karakter sınıfı ekledi.

Oyun içi Sezonlar, oyuncuların Düzgüsel ya da Hardcore güçlük seviyelerinde yeni bir kahraman açıp sezonluk sıralamalarda yükselerek hususi ödüller kazanmasına olanak tanıyor. Sürem sonunda, kaydedilen tüm ilerleme hesapta kalıyor.

Diablo IV (PC ve konsollar için) ve Diablo Immortal (mobil platformlar için) halen geliştiriliyor.

Heroes of the Storm® (Windows ve Mac’te çıkış zamanı 2 Haziran 2015) Blizzard’ın oyun evrenlerinden meşhur kahramanları ve fena karakterleri Nexus’un Harp Meydanlarında karşı karşıya getiren, coşku dolu, parasız oynanan bir MOBA (oldukça oyunculu çevrimiçi harp arenası).

Heroes of the Storm’da her biri kendine özgü harita mekaniklerine haiz çeşitli Harp Meydanları bulunuyor.

Oyunda Warcraft, StarCraft, Diablo, Overwatch ve Nexus’tan 90 kahraman bulunuyor.

Heroes of the Dorm™, ESPN2 TV kanalında canlı gösterilen ilk üniversiteler arası espor etkinliği oldu.

StarCraft II (Windows ve Mac çıkış zamanı 27 Temmuz 2010), Blizzard’ın bilim kurgu temalı gerçek zamanlı strateji serisinin son oyunu. Oyun, Dünya’da dünyaya gelecek olan terranlar, psişik güçlere haiz protosslar ve ortak akılla hareket eden zergler arasındaki yıldızlararası harp destanını devam ettiriyor.

StarCraft II üçlemesi, her biri savaşın değişik bir tarafı üstüne odaklanan üç ayrı oyundan oluşuyor: artık parasız oynanabilen Wings of Liberty, Heart of the Swarm ve Legacy of the Void.

Archon Modu ve Co-Op Komutanları, oyunculara oyunu ekip olarak oynayabilecekleri yeni yöntemler sunuyor.

Destansı öykü, 2016’da gösterilen ve 9 görevden oluşan Nova: Covert Ops’la devam ediyor.

StarCraft: Remastered (Windows ve Mac çıkış zamanı 14 Ağustos 2017), Blizzard’ın 1998 tarihindeki gerçek zamanlı strateji klasiğinin ve onun genişleme paketi Brood War’ın güncellenmiş sürümlerinden oluşuyor.

StarCraft: Remastered, StarCraft’ın 20 yıldan fazla süre süresince rekabet odaklı oyunların ve esporun temel taşlarından biri haline getiren efsanevi oyun stilini değiştirmeden sunuyor.

Güncellemede eşleştirme, puan tabloları, buluta oyun kaydetme ve emsalsiz StarCraft ile Brood War’un oldukça oyunculu modlarıyla tam uyumluluk da bulunmakta.

Paketi 4K çözünürlük, geliştirilmiş ses ve diyalog ve illüstrasyonlu öykü araları tamamlıyor.

Warcraft III: Reforged (Windows ve Mac’te çıkış 28 Ocak 2019), Blizzard’ın 2002 çıkışlı, büyük beğeni toplamış gerçek zamanlı strateji oyunu Warcraft III: Reign of Chaos’un ve onun ödüllü genişleme paketi The Frozen Throne®’un elden geçirilmiş hali.

Warcraft III: Reforged, Warcraft III’ün destansı oynanışını korurken çeşitli denge ve yaşam kalitesi geliştirmeleri de yapıyor.

Örneksiz oyun deneyimi, daha yüksek kaliteli seslerle ve 4K çözünürlük desteğiyle güncel standartlara tamamen uygun hale getirildi.

Blizzard’ın çevrimiçi oyun oynama hizmeti Battle.net®’in de oyuna entegre edilmesiyle, Warcraft III: Reforged klasik oyunun efsaneleşmiş oldukça oyunculu deneyimine çağdaş toplumsal ve eşleştirme işlevleri ekliyor.

Tamamen yenilenen World Editor, harita yapmayı sevenlere yeni araçlar, yeni vaka tetikleri ve daha pek oldukça içerik sunuyor.

BLIZZARD ENTERTAINMENT ESPOR

Blizzard oyuncu topluluğu, Blizzard Espor yardımıyla dünyanın her bölgesinde en sevdikleri oyuncuları ve takımları destekleyebiliyor, amatör turnuvalara katılabiliyor ve yetenekli profesyonellerden oyunlarını iyi mi geliştirebileceklerini öğrenenbiliyor.

Yaklaşan espor etkinlikleri hakkında daha geniş informasyon edinmek için www.blizzard.com adresini ziyaret edin ve Esports menüsüne tıklayın.

Pek oldukça Blizzard oyununun etken espor toplulukları ve dünyanın her yerinde yıl boyu gerçekleşen etkinlikleri bulunuyor.

2021’de, Blizzard oyunlarının espor müsabakaları toplamda 9 milyon doları aşan ödüller dağıtacak.

2017’de 12 takımla kurulan The Overwatch League™, 2018’de 20 takıma çıktı.

World of Warcraft Arena Championship, 2021’de 14. yılını kutladı.

Blizzard Hearthstone, StarCraft II ve Warcraft III: Reforged esporları için ESL ve Dreamhack ile çalışıyor.

BLIZZARD ENTERTAINMENT ETKİNLİKLERİ: BLIZZCON

Blizzard küresel oyuncu topluluğuyla etkileşim oluşturmak, en yeni içerikleri göstermek ve dünyanın her yerindeki oyunseverlerin nabzını tutmak için pek oldukça ülkede gamescom, GDC, PAX, ChinaJoy benzer biçimde etkinliklere tertipli olarak katılıyor. Firmanın oyuncularına olan bağlılığı her yıl iki gün devam eden, 40 binden fazla fizyolojik katılımcı ve internetten izleyen milyonlarca izleyici çeken BlizzCon ile kutlanıyor.

BlizzCon ruhunu yaşatacak çevrimiçi bir etkinlik olan BlizzConline, 19-20 Şubat 2021 tarihlerinde gerçekleşecek.

İlk BlizzCon, 2005 yılının ekim ayında gerçekleşti.

Tertipli olarak Kaliforniya’nın Anaheim şehrinde düzenlenen BlizzCon; iki gün süresince gerçekleşen Blizzard duyurularına, demolara, oyuncu topluluğunun yarıştığı cosplay ve kabiliyet yarışmalarına, espor şampiyonalarına, bağış amaçlı bir açık artırmaya ve daha pek oldukça etkinliğe ev sahipliği meydana getiren 40 bin kişilik bir etkinlik oldu.Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here