17 Şubat günü merkez Seyhan ilçesinde 2 kattan oluşan evin 1. katında iddiaya nazaran Muzaffer Oğan (26), Taner Ç.’nin (26) evinin önünde öldürülmüş halde bulunmuş oldu.

YANLIŞLIKLA KENDİ ARKADAŞLARINI ÖLDÜRDÜLER

Harekete geçen Adana Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Katliam Ofis Amirliği dedektifleri zanlıları tespit edip yakalamak için emek harcama başlattı. Polisin yapmış olduğu çalışmada Taner Ç. ile Ahmet A. (34) içinde daha ilkin mahalledeki güç mücadelesinden dolayı husumet bulunduğunu, vaka günü de telefonla konuşup küfürleştiklerini tespit etti. Küfürleşmenin arkasından Ahmet A. yanına kardeşi Erdal A. (36), arkadaşları Muzaffer Oğan, Fikret A.’yı (32) alarak Taner Ç.’nin evine baskına geldiği, kapıyı kırarak içeri girip Taner Ç.’yi darbetmeye başladı. Ayrıca Taner Ç.’nin yanında arkadaşı Cumali Y. de (32) bulunuyordu. Kavga seslerine gelen ev sahipleri kardeşler Bahri (39), İsmail (35) ve Volkan A. da (32) kavgayı ayırmak istedi. Sadece bu sırada zanlılardan birinin tabancasının patlaması sonucu Muzaffer Oğan yaralandı.


Baskına gittikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşlarını öldürdüler, suçu üstlenmesi için bir başkasına işkence yaptılar

CESEDİ, EVDEN SÜRÜKLEYEREK ÇIKARDILAR

Zanlılar yaralı dostlarını bırakıp Taner Ç.’yi alıp vaka yerinden uzaklaştı. Ayrıca Muzaffer Oğan yaşamını yitirdi. Ev sahibi 3 kardeş ise öldürülen kişinin evlerinde kalmaması için cenazeyi sürükleyerek dışarı çıkartıp evinin önüne bıraktı. 3 kardeş sonrasında ambulansı aradı. Sadece gelen sıhhat ekipleri şahsın karnından giren kurşunla yaşamını kaybettiğini belirledi.

CİNAYETİ ÜSTLENMESİ İÇİN İŞKENCE YAPTILAR

Ayrıca zanlılar Taner Ç.’yi bir eve götürüp burada işkence yaptılar. Taner Ç.’nin yüzüne ve kafasına tabancayla vurup yaralayan zanlılardan Ahmet A. “Polise gidip Muzaffer’i öldürdüğünü söyleyeceksin yoksa seni burada öldürürüz” dedi. Bunun üstüne Taner Ç. suçu üstlenmeyi kabul etti. Muzaffer Oğan’ın ölümüne yol açan tabancayla da boş araziye götürülen Taner Ç. bir el ateş ederek elinde barut izi kalması sağlandı. Ondan sonra da Ahmet A., Taner Ç. ile beraber eve gelip polisi arayarak teslim oldu.

ÇAPRAZ SORGUDA HER ŞEYİ İTİRAF ETTİLER

Taner Ç. ilk ifadesinde Muzaffer Oğan’ın evi basmış olduğu için kendisinin öldürdüğünü öne sürdü. Sadece polis buna inanmayarak Taner Ç.’yi çapraz sorguya aldı. Ahmet A.’yı da sorgulayan polis çelişkiler bulunduğunu görünce Taner Ç.’nin yalan söylediğini belirleyip yapmış olduğu sorguda Taner Ç. her şeyi itiraf etti. Ayrıca, ev sahibi 3 kardeş de gördükleri her şeyi söyledi. Bunun üstüne polis aralarında Ahmet A. ve arkadaşları, ev sahibi 3 kardeş ve otoparkta zanlıları saklamış olduğu öne sürülen İshak A.’nın da bulunmuş olduğu 8 kişiyi gözaltına aldı. Zanlılar sorgularının arkasından adliyeye sevk edildi. Zanlılardan Ahmet A. ve Taner Ç. tutuklanırken, 5 zanlı adli denetim şartıyla, 1 zanlı ise savcılıktan tutuksuz yargılanmak suretiyle özgür bırakıldı.

Baskına gittikleri evde yanlışlıkla kendi arkadaşlarını öldürdüler, suçu üstlenmesi için bir başkasına işkence yaptılar

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here