Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın illerdeki kademeli normalleşme sürecine olay durumuna nazaran, kentteki yetkililerin karar vereceğini açıklamasının peşinden Bartın Valisi Sinan Güner başkanlığında Pandemi İl Koordinasyon Kurulu toplantısı yapılmış oldu.

YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLIYOR

Görüşmede alınan kararlara nazaran 1 Mart tarihinden itibaren il genelindeki tüm okullarda karşı karşıya eğitime geçilecek. 1., 2., 3., 4., 8. ve 12’nci sınıflarda eğitim-öğretim haftada 5 gün olarak gerçekleşecek. 5., 6., 7., 9., 10. ve 11’inci sınıflar ise ikişerli gruplara ayrılacak. İlk gruplarda eğitim-öğretim pazartesi- salı günleri, ikinci gruplarda ise eğitim-öğretim perşembe- cuma günleri gerçekleşecek. Çarşamba günleri ise okullarda dezenfeksiyon işlemleri yapılacak. Okullarda öğrencilerin gereksinimlerini karşılamak suretiyle hizmet veren kantinler de masa sandalyeler kaldırılarak ve talebe yoğunluğunu önceleyecek şekilde kısa süreli ve temel ihtiyaçların teminine yönelik satış yapılması koşulu ile açılacak.


Bartın'da normalleşme kararları: Yüz yüze eğitim başlıyor, 65 yaş üstüne pazar kısıtlaması kaldırılıyor

ÜNİVERSİTELERDE YENİ DÖNEM

Bartın Üniversitesi’nde bahar süreci kuramsal eğitimler, Yüksek Öğretim Kurulu’nun kararları doğrultusunda tamamen çevrimiçi yapılacak. Uygulamalı eğitimler ise azami tedbirler sağlandıktan sonrasında mümkün olan en uygun şartlarda kademeli olarak karşı karşıya yapılabilecek. Uygulamalı eğitimler için kent dışından gelecek üniversite öğrencileri, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne ilişik yurtlarda ve ayrı ayrı odalarda konuk edilecek.

65 YAŞ ÜZERİ İÇİN PAZAR KISITLAMASI KALKACAK

65 yaş ve üstü tüm vatandaşların umumi pazar yerlerine girmelerindeki engelleme 1 Mart tarihinden itibaren kaldırılacak.

Bartın'da normalleşme kararları: Yüz yüze eğitim başlıyor, 65 yaş üstüne pazar kısıtlaması kaldırılıyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ayhan ACAR
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here