İçişleri Bakanı Süleyman Asil, Gara’ya giden HDP’li hanım milletvekilinin Ağrı Milletvekili Dirayet Dilan Taşdemir bulunduğunu söylemiş oldu.

A Haber‘e konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Asil, 2017’de teslim olan bir PKK’lının itirafları ve haber alma raporlarıyla Gara’ya giden HDP’linin kimliğini deklare etti. Asil “2017’de teslim olan PKK’lıya, Gara’dan Mahmur’a gidileceği söyleniyor. Gara’dan birisiyle beraber otomobile biniyorlar. Tarafındaki diyor ki ‘bunu tanıdın mı?’, ‘Hayır tanımadım’ diyince bu Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Ağrı milletvekili diyor. HDP Ağrı Milletvekili. Gara’ya geliyor. Gara’da kaldıktan sonrasında Mahmur’a geçiyor. Mahmur’a da bu otomobille birlikte gidiyorlar.” dedi.


TAŞDEMİR, SOYLU’NUN İDDİALARINI REDDETTİ

Bu açıklamalar sonrası gözlerin çevrildiği Taşdemir, Asil’nun sözlerine toplumsal medyadan cevap verdi. Taşdemir, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, “Bu ülkenin İçişleri Bakanı güya bir kişinin anlatımlarına dayanarak ismimi veren bir izahat yapmış oldu. Bunun dev gibi bir yalan ve karacılık bulunduğunu göstereceğiz” dedi.

Soylu'nun Gara açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği Dirayet Dilan Taşdemir konuştu
Bakan Soylu'nun Gara açıklaması sonrası gözlerin çevrildiği Dirayet Dilan Taşdemir konuştu
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here