İçişleri Bakanı Süleyman Asil, A Haber‘de terörle mücadelede gelinen son noktayı deklare etti. PKK‘lı teröristler tarafınca şehit edilen Eren Bülbül‘le ilgili sözleri dikkat çekti.

Bakan Asil, “Ettiğimiz her intikam yemininde Tanrı bizi utangaç çıkarmadı. Türkiye bu tarz şeyleri yapanların yayına bırakmayacaktır. Benim bir ahdım vardı onu gerçekleştiremedik. Eren’i öldürenleri, Eren’in mezarının başındaki ağaca asmak ahdımdı. Fakat olmaz dedik, yakaladık bitirdik. Ve İnönü stadyumunun oradaki evlatlarımızı katledenlerin ardında gezdik. Onunla yattık onunla kalktık. Onları bitirdik” dedi.


“VERDİĞİMİZ SÖZÜ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Asil, “Murat Karayılan’ı yakalayıp bin bölüme bölmezsek bu millet ve şehitlerimiz yüzümüze tükürsün” sözleriyle ilgili, “Murat Karayılan’la ilgili ve diğerleriyle ilgili verdiğimiz sözü yerine getireceğiz. Asla kimsenin endişesi olmasın. Bu güne kadar yapılanlar benzer biçimde” dedi.

EREN BÜLBÜL’ÜN ŞEHİT EDİLMESİ

11 Ağustos 2017’de Trabzon’un Maçka kazasının Köprüyanı Mahallesi’ndeki Vazelon Manastırı civarlarında polis ekipleri ile PKK içinde çıkan çatışmanın peşinden, PKK’ya bağlı grup erzak almak amacıyla bölgedeki bir eve girdi. Grubu, girdikleri evden erzak çalarken gören Eren Bülbül durumu jandarma ve polislerden oluşan ekibe haber verdi. Bülbül sonrasında PKK’lıların girmiş olduğu evi göstermek için güvenlik güçleriyle beraber giderken, Jandarma Başçavuş Ferhat Gedik ile beraber PKK’lıların saldırısı sonucu şehit düştü.

Bakan Soylu'dan Eren Bülbül'le ilgili gündem olan sözler: Ahdım vardı, gerçekleştiremedik
Eren Bülbül
Bakan Soylu'dan Eren Bülbül'le ilgili gündem olan sözler: Ahdım vardı, gerçekleştiremedik


Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here