TOKAT’ın Başçiftlik ilçesinde, Nazif Karakoç (55) bahçesine gelen fareyi kendi elleriyle bisküvi ile besliyor. Karakoç’un fareye bisküvi yedirirken çekip, paylaşmış olduğu görüntüler toplumsal medyada büyük ilgi görüyor.

Başçiftlik ilçesinde yaşan evli ve 3 çocuk babası tabiat fotoğrafçısı Nazif Karakoç, bahçesine gelen fareyi bisküvi ile besledi.Karakoç, ‘Boncuk’ adını verdiği fareye kendi elleriyle bisküvi yedirirken o anları cep telefonu ile görüntüleyerek toplumsal medyada paylaştı. Görüntüler büyük ilgi görmüş oldu.


Hayvanları oldukca sevdiğini söyleyen Karakoç, “Benim bahçemde yazları her türlü hayvanı bulmak mümkün. Yılanlarım, yeşil kertenkelelerim, farelerim var. Çeşit çeşit kuşlarım var. Geceleri buraya kurtlar, tilkiler geliyor. Onlara yiyecek bırakıyorum. Bilhassa 3-4 senedir benim bir farem var.  İsmini ‘Boncuk’ verdiğim, o da burada arılarımın içinde, burada naturel bal yetiştiriyorum. Fare burada geziyor.  Ben bir doğacı olarak onlara hiçbir zarar vermiyorum. Onlarla artık anlaşıyorum. Onları besliyorum” dedi. 

Bahçesindeki fareyi bisküvi ile besliyor
Bahçesindeki fareyi bisküvi ile besliyor

Kaynak: Demirören Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here