Aydın’ın Efeler ilçesi Kemer Mahallesi’nde iki kattan oluşan apartmanın alt katında, babası öldükten sonrasında yalnız yaşamaya süregelen 61 yaşındaki Emine T. adlı hanım, evini çöplüğe çevirdi. Bulmuş olduğu her şeyi toplayan, dışarıya çöp bırakmayan ve ikametinde biriktirdiği iddia edilen Emine T.’nin çöplerinden rahatsız olan ve üst katında oturan ağabeyi durumu Efeler Belediyesi ekiplerine bildirdi.

Aydın'da pisliğin kol gezdiği evden, 5 senelik 2 kamyon çöp çıkarıldı

3 SAAT SÜREN ÇALIŞMA SONUCU 2 KAMYON ÇÖP ÇIKTI

Efeler Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, zabıta ve polis ekipleri ile beraber sabah saatlerinde eve gelmiş olarak temizlik emek harcaması başlatmak istedi. Görevlilere direnerek evden dışarı çıkmak istemeyen hanımı zabıta ve polis ekipleri evden çıkmaya ikna etti. Evde bulunan tüm çöpler 12 kişilik belediye temizlik ekibi tarafınca temizlenerek onlarca poşet çöp çıkartıldı. Emine T.’nin ağabeyi İsmail T. de temizlik çalışmalarına katılarak evi temizledi. Ekiplerin fena kokudan bazen zor anlamış olur yaşamış olduğu evden 3 saat devam eden çalışmaların sonucunda 2 kamyon çöp çıkartıldı.


Aydın'da pisliğin kol gezdiği evden, 5 senelik 2 kamyon çöp çıkarıldı

“İNSAN GİBİ TERTEMİZ YAŞASIN İSTİYORUZ”

Beş yıl ilkin babalarını kaybettiklerini ve sonrasında kardeşinin kendilerini eve almadığını ve çöp eve çevirdiğini belirten İsmail T., “Kardeşim babam öldüğünden beri beş senedir evin içerisini temizlemiyor. Yediğini sağa sola atıyor. Evin içerisi çöp ev durumuna geldi. İçeride ek olarak su kaçağı var. Çeşmeyi açtığınızda evin duvarı su almaya başlıyor. Ev yıkılacak diye de korkuyoruz. O denli uyarma etmeme karşın, yaptıralım evi temizletelim dememe karşın bizi eve sokmuyor. Ev temizlensin, insan şeklinde tertemiz yaşasın istiyoruz. Kardeşim babamla birlikte alt katta duruyordu. Ben de üst katta yaşıyorum. Babam ölmeden ilkin evi ben temizlettiriyordum. Sadece şimdi bizi beş senedir evin içine almıyor. Küçükken menenjit geçirdi, kim bilir onun etkisinden dolayı bu şekilde yapıyor bilemiyoruz. Evde soba yok buz şeklinde hava, yemeğini kendi yapamıyor. Bu şekilde yaşanmaz” diye konuştu.

Aydın'da pisliğin kol gezdiği evden, 5 senelik 2 kamyon çöp çıkarıldı
Aydın'da pisliğin kol gezdiği evden, 5 senelik 2 kamyon çöp çıkarıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı
Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here