Muğla’nın Bodrum ilçesinde sokak müzisyenliği meydana getiren Tuncay Çalgıcılar, 8 yıl ilkin iki ayağını kaybetmesine karşın yaşama azmini ve neşesini asla yitirmiyor.

İzmir’de yaşamını sürdüren beş çocuk babası 55 yaşındaki Çalgıcılar, 9 yaşlarında babasından öğrendiği kemanla değişik şehirlerde müzisyenlik yapmış oldu.


Ortalama sekiz yıl ilkin çeşitli hastalıklarından dolayı bacakları diz altından kesilen Çalgıcılar, yaşamış olduğu sıkıntılı süreci ailesinin desteğiyle atlattı.

Çalgıcılar, her yıl geldiği Bodrum’da da vatandaşların ve turistlerin yoğunlukta olduğu bölgelerde kemanı eşliğinde söylediği şarkılarla dinleyenleri eğlendiriyor.

Bodrum’da gereksinim sahiplerinin kalmış olduğu otele belediyenin desteğiyle yerleşen Çalgıcılar, her gün tekerlekli sandalyesiyle köy köy geziyor.

Kazanılmış olduğu parayı ailesine gönderen Çalgıcılar, hiç kimseye muhtaç olmadan yaşamını sürdürmenin mutluluğunu yaşıyor.

“Bu halime de şükrediyorum”

Çalgıcılar, AA muhabirine, çocuk yaşta babasının keman çalmayı öğretmesinin avantajını yaşadığını söylemiş oldu.

Engelli kalınca kemanına daha oldukca sarıldığını aktaran Çalgıcılar, ailesinin rahatı ve huzuru için savaşım verdiğini dile getirdi.

Hiçbir süre karamsarlığa kapılmadığını, işini sevmiş olarak yaptığını belirten Çalgıcılar, şu şekilde konuştu:

“İnsan öleceğini biliyor fakat iki ayağını kaybedebileceği aklının ucuna bile gelmiyor. Ne gelirse kuluna Tanrı’tan gelir. Bu halime de şükrediyorum. Ailemi hiçbir şeye değişmem. Kuru soğan, ekmek yiyeyim fakat sevenlerim yanımda olsun isterim. Benim için en büyük mutluluk bu. Hayatım süresince mesleğim gereği hep gurbet yaşamı yaşadım. Bodrum ve Antalya’da oldukca müzisyenlik yaptım. Hep ekmek mücadelesi verdim. Şeker hastalığı beni eritti. İnsan başına ne geleceğini bilemiyor.”

Ayakları olmayan müzisyen, Bodrum sokaklarına renk katıyor
Ayakları olmayan müzisyen, Bodrum sokaklarına renk katıyor
Ayakları olmayan müzisyen, Bodrum sokaklarına renk katıyor
Ayakları olmayan müzisyen, Bodrum sokaklarına renk katıyor

Kaynak: Anadolu Ajansı / Ali Ballı
KAYNAK: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here