Arsenal CEO‘su Vinai Venkatesham, Fenerbahçe‘ye aktarma olan Mesut Özil‘in “Uygur Türkleri” ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar sebebiyle göndermiş olduğu iddialarına cevap verdi.

“OYUNCULAR DÜŞÜNCELERİNİ AKTARMAKTA SERBEST”

Venkatesham, oyuncuları düşüncelerini aktarmakta özgür bıraktıklarını söylerken, “İnsanlar Mesut Özil’in Uygur Türkleri hakkında yapmış olduğu izahat sebebiyle ona tepki gösterdiğimizi söylüyor sadece bunu söylemek adil olmaz. Biz o noktada ticari bir karar almadık. Bizim Çin ile ilgili bir izahat yapmamız istendi ve ikimiz de oyuncuların bireysel olarak açıklamalar yaptığını söyledik. Mesut, kendi düşüncelerini yansıttı. Biz Arsenal’de, her oyuncunun kendi düşüncelerini açıkça söylemesini sağlarız. Kimi zaman bunu bir kulüp mesajı vasıtasıyla yaparlar, kimi zaman de bireysel olarak. Mesela George Floyd vakasında oyuncular bizlere geldi ve hep birlikte bir ileti vermek istediklerini söylemiş oldu. Ikimiz de o mesajı aktarmalarını sağladık.” ifadelerini kullandı.


MESUT’UN UYGUR TÜRKLERİ PAYLAŞIMI

Mesut Özil 2019’da yapmış olduğu paylaşımda Uygur Türklerini, “eziyetlere direnen mücahitler” olarak nitelemiş ve “Kuranlar yakılıyor, camiler kapatılıyor, din alimleri öldürülüyor, bacılar zorla Çinli erkeklerle evlendiriliyor. Tüm bunlara karşın Ümmeti Muhammed suskun” demişti.

Arsenal CEO'su, Mesut Özil'in 'Uygur Türkleri' paylaşımı sebebiyle gönderildiği iddialarını yalanladı
Arsenal CEO'su, Mesut Özil'in 'Uygur Türkleri' paylaşımı sebebiyle gönderildiği iddialarını yalanladı

Kaynak: www.haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here